Plaże w Atenach


W samych Atenach nie ma plaż, ale wyjeżdżając kawałek za miasto, można znaleźć fajne miejsca do odpoczynku w promieniach słońca.

Plaża Kavouri

Plaża Kavouri jest piaszczystą plażą z łagodnym zejściem do błękitnej wody. W pobliżu plaży znajdują się bary i restauracje, a wejście na nią jest bezpłatne. Plaża znajduje się ok. 30 km od Aten. Można się na nią dostać komunikacją miejską.

Plaża Voula

Plaża Voula jest bardzo popularna wśród ateńczyków. Jest to plaża przy której dozwolone jest uprawianie sportów wodnych. Zlokalizowane są przy niej knajpki i kawiarenki. Wstęp na plażę jest płatny.

Plaża Akti Vouliagmeni

Jest to plaża podzielona na część bezpłatną oraz płatną (prywatną). Woda przy niej uznawana jest za szczególne czystą, a lokalizacja plaży określana jest jako piękna. W jej sąsiedztwie znajduje się park, bary oraz kort tenisowy.

Plaża Astir

Plaża Astir często wybierana jest jako miejsce wypoczynku przez biznesmenów oraz gwiazdy. Jest to najdroższa plaża w Atenach (wstęp kosztuje kilkadziesiąt euro). Określana jest jako ekskluzywna ze względu na wysoki poziom infrastruktury.

Plaża Yabanaki

Yabanaki zlokalizowana jest poza Atenami, można jednak dojechać na nią komunikacją miejską. Jest duża i piaszczysta, zlokalizowane są przy niej kawiarnie i bary, a wstęp na nią jest płatny.

Plaża Glyfada

Plaża Glyfada jest plażą publiczną. Nie jest ona szczególnie piękna, ale znajduje się blisko miasta (ok. 16 km) i można na nią dojechać komunikacją miejską. Z tego względu jest popularna. Ulokowane są przy niej kawiarnie, bary i restauracje.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.