Wyspa Nusa Penida

Wróć do Atrakcji na Bali

Wyspa Nusa Penida to wyspa sąsiadująca z Bali na którą można dostać się promem (czas transportu to ok 40 min prywatną firmą lub ok 2 godzin publicznym transportem wodnym – jako tańsza opcja). Promy odpływają z miejscowości Sanur. Jeżeli planowany jest wyjazd tylko na tą wyspę, warto zakupić od razu bilet w dwie strony, ponieważ wychodzi on taniej.
Wyspę ciężko jest zwiedzić w ciągu jednego dnia, dlatego najlepiej zostać na niej 2 lub nawet 3 dni. Wyspę najlepiej zwiedza się samochodem, pozwala to na dużą oszczędność czasu. Drogi są bardzo strome, dlatego jazda skuterem jest ryzykowna. Z tego samego względu warto zaopatrzyć się w wygodne buty (trzeba liczyć się ze stromymi i niebezpiecznymi zejściami).
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, by samemu zorganizować wycieczkę na Nusa Penida, może skorzystać z jednej z ofert lokalnych biur podróży (wycieczki te są jednodniowe). Dostępne są dwie opcje zwiedzania:
• wycieczka po lądzie,
• poznanie wodnego świata.

Atrakcje i plaże

Plaża Crystal Bay 

Crystal Bay to plaże, w której okolicy można uprawiać snoorkling, można z niej oglądać zachody słońca.

Angel’s Bilabong

Angel’s Bilabong to naturalne baseny, w których można się kąpać przy sprzyjających warunkach (fale nie są zbyt duże). Podchodzenie do krawędzi może być niebezpieczne ze względu na fale uderzające z oceanu.

Atuh Beach

Atuh Beach to plaża, która jest cywilizowana, co oznacza, że w jej pobliżu są mini bary i jest wyposażona w leżaki. Fale przy niej są również mniejsze niż przy innych plażach.

Mata Air Guyangan 

Mata Air Guyangan to naturalne baseny przy brzegu oceanu. Zejście jest bardzo strome i niebezpieczne (metalowe schody na ścianie klifu).

Diamond Beach

Dimond Beach to plaża z pięknym widokiem. Znajduje się przy niej huśtawka na której można zrobić sobie zdjęcie z perspektywą huśtania się nad skałami i falami, które się o nie rozbijają. Za skorzystanie z tej atrakcji trzeba zapłacić.

Broken Beach (Pasih Uug)

Broken Beach to krater, który udaje się sfotografować jedynie dronem. Niemniej miejsce i tak jest warte odwiedzenia.

Sunset Point (Banah Cliff)

Sunset Point to miejsce do oglądania zachodów słońca.

Three house view point

Three house view point to dostępne do zwiedzania (za opłatą) oraz wynajmowane pod noclegi. Można tam zrobić niesamowite zdjęcia.

Hodowla Alg

Hodowle Alg znajdują się na wschodzie wyspy, gdzie woda jest spokojniejsza, a na brzegu nie ma klifów. Zobaczenie takiej hodowli może być ciekawą odmianą dla pól ryżowych z Bali.

Pasih Andus

Pasih Andus to widok na klify na który prowadzi bardzo wyboista droga.

Gua Giri Pitri

Gua Giri Pitri to jaskinia, w której znajduje się świątynia.

Kelingking Beach

Kelingking Beach to bardzo znane skały T-Rex. Ponieważ jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji wyspy, najlepiej odwiedzić ją jak najwcześniej rano, ponieważ później jest pełna turystów.

Przeczytaj także:

Wyspa Nusa Lembongan
Wyspa Nusa Ceningan

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.