Atrakcje w Barcelonie

Atrakcje w Barcelonie

Barri Gotic

Barri Gotic jest gotycką dzielnicą Barcelony. To w tej dzielnicy znajduje się plac Reial (z palmami) oraz Katedra św. Eulalii i bazylika La Mercé.

Wzgórze Montjuïc

Na wzgórze można wjechać kolejką, trzeba jednak wcześniej sprawdzić godziny kursowania i tak zaplanować zwiedzanie, by mieć możliwość wjazdu. Na wzgórzu znajduje się Castell de Montjuïc (VII-wieczny zamek). Z tego miejsca roztacza się piękny widok na panoramę miasta.

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii posiada w swoich zasobach liczne eksponaty sztuki europejskiej z czasów średniowiecza. Znajdują się wśród nich obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki i wiele innych dzieł. Muzeum znajduje się w robiącym wrażenie budynku Palau Nacional.

Wzgórze Tibidabo

To najwyższe wzgórze w Barcelonie. Znajduje się na nim jeden z najstarszych na świecie parków rozrywki. Pomimo tego tytułu, w parku znajdują się nie tylko zabytkowe atrakcje, ale także bardziej nowoczesne, które zapewniają adrenalinę. Park dostarczy rozrywkę starszym i młodszym.

Camp Nou

Camp Nou to stadion klubu FC Barcelona. Znajduje się w nim muzeum z pucharami, piłkami, zdjęciami i innymi sportowymi akcesoriami związanymi z tym klubem piłkarskim. Co więcej, można zwiedzić murawę, trybuny, szatnie piłkarzy oraz inne pomieszczenia z których korzystają sportowcy.

Palau Güell

To jeden z budynków zaprojektowanych przez Gaudiego. Można zwiedzać jego wnętrze i jest to sporo tańsze niż zwiedzanie np. Casa Milà czy Casa Batlló.

La Boqueria

Jest to targ ze świeżymi warzywami, owocami, sokami, rybami i owocami morza.

Muzeum Picassa

W muzeum tym znajduje się ponad 4200 dzieł Picassa. To jedno z najpopularniejszych muzeów Barcelony.

La Rambla

La Rambla to najpopularniejsza ulica w Barcelonie (bardzo długa). Można przy niej znaleźć bardzo dużo restauracji i sklepików z pamiątkami.

Arenas de Barcelona

Jest to dawna arena wykorzystywana do walk byków. Obecnie jest przerobiona na centrum handlowe. Na dachu areny są knajpy i bezpłatny punkt widokowy.

Poble Espanyol

W Poble Espanyol (pol. Miasteczku Hiszpańskim) ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych, wystaw oraz warsztatów. Jest to świetne miejsce do lepszego poznania kultury hiszpańskiej.

Plac Hiszpański

To jeden z głównych placów w Barcelonie. Znajduje się na nim słynna fontanna oraz wieżyczki inspirowane architekturą wenecką.

Parc de l’Espanya Industrial

To nowoczesny park w Barcelonie, który charakteryzują m.in. budynki, w kształcie miniaturowych latarni morskich oraz rzeźby, takie jak smok o długości 35m. W parku jest sztuczne jeziorko po którym można pływać wynajętymi łódkami.

Bunkers del Carmel

Bunkers del Carmel są ruinami fortyfikacji, która znajdowała się na wzgórzu. Jest to popularne miejsce, w którym zarówno turyści, jak i lokalsi siadają z napojami i przekąskami, podziwiając panoramę całego miasta.

Fuente Mágica

Fuente Mágica to fontanna z multimedialnym pokazem wykorzystującym kolorowe światło, muzykę i wodę. Fontanna znajduje się na wzgórzu Montjuïc.

Hospital de la Santa Creu i Sant Pau

Jest to dawny kompleks szpitalny, który został przerobiony na muzeum. Można zwiedzać tunele, budynek główny i część innych budynków oraz pospacerować po terenie. Już sama fasada kompleksu robi imponujące wrażenie. Obiekt projektował Lluís Domènech I Montaner.

Laberint d’Horta Park

Park ten ma ok 55 ha i pozwala na ucieczkę od zgiełku miasta. Poza labiryntem ogrodowym, znajduje się w nim wiele klimatycznych alejek, roślin oraz rzeźb.

Casa Vicens

Casa Vicens to pierwszy budynek zaprojektowany przez Gaudiego. Chociaż nie można zwiedzać jego wnętrza, warto zobaczyć go z zewnątrz.

L’Aquarium Barcelona

L’Aquarium Barcelona jest barcelońskim oceanarium. Należy do jednych z największych takich obiektów w Europie. Dzieci mogą oglądać karmienie niektórych zwierząt, z kolei odważni dorośli mogą skorzystać z nurkowania wśród rekinów.

Bellesguard

To jedno z dzieł Gaudiego, które z zewnątrz przypomina zamek z wieżyczką. Jego wnętrze można zwiedzać w określonych godzinach. 

Sagrada Família

Sagrada Família to obiekt sakralny zaprojektowany przez Gaudiego. Jego budowa rozpoczęła się ponad 100 lat temu i nadal nie jest zakończona. Niemniej, już teraz robi imponujące wrażenie.

Parc de la Ciutadella

Jest to park, który często wybierany jest jako miejsce na piknik. W parku warto zobaczyć fontannę Font de la Cascada. Z kolei przy jego wejściu znajduje się barceloński Łuk Triumfalny.

Palau de la Música Catalana

W Palau de la Música Catalana znajduje się sala koncertowa, w której odbywają się koncerty orkiestrowe i chórów. Obiekt ten zapisany jest na liście UNESCO.

Passeig de Gràcia

Jest to najbardziej luksusowa ulica w Barcelonie. Przy niej znajdują się zaprojektowane przez Gaudiego Casa Batlló oraz Casa Milà (można w nim zobaczyć jak artysta projektował wnętrza).

Park Güell

Park Güell został zaprojektowany przez Gaudiego i pierwotnie miał być osiedlem mieszkalnym. Ostatecznie zrezygnowano z tego planu, a obiekt stał się biletowanym parkiem, z którego roztacza się widok na panoramę miasta.

Illa de la Discòrdia

Illa de la Discòrdia to kompleks, w skład którego wchodzą zaprojektowane budynki przez Gaudiego: Casa Batlló, Casa Lleó Morera, Casa Amatller oraz Casa Mulleras. Nazwa po polsku znaczy „Blok Niezgody” i wywodzi się stąd, że architektura tych budynków mocno odstaje od budynków w okolicy.

Plaże

Plaża Barceloneta

W historycznej portowej dzielnicy La Barceloneta znajduje się piaszczysta plaża, a przy niej restauracje, knajpy i bary. Plaża ta bywa zatłoczona.

Plaża Bogatell

Na Bogatell można wypocząć z dala od dużych tłumów.

Nova Icaria

Jest to plaża, którą za dnia odwiedzają rodziny z dziećmi, z kolei w nocy zamienia się w imprezownię. W ciągu dnia może być ciężko znaleźć na niej kawałek wolnego miejsca.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.