Bezpieczeństwo w podróży

Szykując się do podróż jest masa rzeczy do przygotowania i zaplanowania. Zaczynając od zakupów, poprzez „dowożenie” deadlinów w pracy, kończąc na pakowaniu. Jednak należy pamiętać, żeby do listy tych rzeczy dodać zabezpieczenie się na wypadek kradzieży. Zdarza się bowiem, że do nieplanowanych atrakcji wyjazdu dołącza zamieszanie związane z byciem ofiarą kradzieży.

O tym, co zrobić, gdy okradną Cię w podróży, jest oddzielny wpis.

Poniżej opisane są kroki, które należy podjąć przed wyjazdem, aby w tej niemiłej sytuacji mieć większe zabezpieczenie oraz te, do których należy się stosować, aby zmniejszyć ryzyko padnięcia ofiarą kradzieży.

Wykupienie ubezpieczenia podróżniczego

Można wykupić je w swoim banku, np. poprzez aplikację mobilną lub skorzystać z porównywarek ubezpieczeń i wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Zeskanowanie dokumentów przed wyjazdem

Powinno się zeskanować swoje dokumenty i wysłać kopię na swój adres e-mail. W ten sposób łatwiej będzie załatwiać dokumenty w konsulacie i na policji.

Wykupienie pokojowego sejfu

Może się wydawać, że rzeczy są bezpieczne w pokoju. Niestety, obsługa hotelowa nie zawsze jest uczciwa, dlatego nie należy kusić losu i powinno zamknąć się wszystko, co ważne w pokojowym sejfie. Może się to wydać zbędny wydatek, ale jeżeli weźmie się pod uwagę ewentualny czas i pieniądze poświęcone na załatwienie spraw w sytuacji, gdy zostanie sie okradzionym, dochodzi się do wniosku, że warto dopłacić za sejf.

Pilnowanie torby/plecaka

Należy pamiętać, by nigdy nie tracić czujności, w szczególności, gdy znajduje się w tłumie. Trzeba trzymać swoją torbę w zasięgu swojego wzroku. Można też zakupić ochronną siatkę na plecak.

Nie trzymanie najważniejszych rzeczy w jednym miejscu

Należy upewnić się, że dowód osobisty, paszport, gotówka i karty płatnicze nie znajdują się w tym samym miejscu. Da to większą szansę na uniknięcie utraty wszystkiego, w razie kradzieży.

Nie należy zasypiać w miejscach publicznych

Podczas snu traci się czujność, więc samu podkłada się złodziejowi.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.