Atrakcje w Budapeszcie

Atrakcje w Budapeszcie

Wzgórze Zamkowe

Wzgórze zamkowe zapisane jest na listę UNESCO. Można się na nie dostać pieszo, zabytkową kolejką lub transportem publicznym. Jego największą atrakcją jest Zamek Buda (czyli Zamek Królewski), w którym obecnie znajduje się Muzeum Historii Budapesztu, Węgierska Galeria Narodowa, Biblioteka Narodowa, a także Muzeum Historii Współczesnej. Przy okazji warto zobaczyć Basztę Rybacką oraz Kościół św. Macieja, w którym odbywały się koronacje królewskie.

Z kolei w Labiryncie Zamku Królewskiego można poznać bardziej mroczną stronę miasta oraz pospacerować jaskiniami.

Wyspa św. Małgorzaty

Wyspa św. Małgorzaty jest doskonałym miejscem na spacer. Jej długość sięga ok 3 km i można na niej znaleźć m.in. fontanny, mini zoo, urokliwe skwery, teatr na powietrzu, SPA, ogród różany oraz japoński, a także kasyno.

Most Szechenyego

To most łańcuchowy, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Budapesztu.

Pomnik Ofiar Holokaustu

Jest to niezwykły pomnik, który składa się z różnego rozmiaru obuwia i upamiętnia ofiary Żydowskie, które były rozstrzelane w tym miejscu podczas II wojny światowej.

Góra Gellérta

Na wzgórzu (235 m) znajduje się Pomnik Wolności, który obecnie upamiętnia poległych za Węgry. Co więcej, aktualnie w dawnej cytadeli znajduje się punkt widokowy, restauracja, dyskoteka, muzeum oraz schronisko młodzieżowe. Na wzgórzu można zobaczyć również hotel, łaźnie Gellérta i kościół w skale.

Aleja Andrassyego

Przy Alei Andrassyego można obejrzeć m.in. Operę Muzeum Terroru, a także secesyjne kamienice.

Parlament w Budapeszcie

Parlament Budapesztu znajduje się w przepięknym, majestatycznym budynku, który w nocy jest pięknie oświetlony. Jest to jeden z największych obiektów parlamentu na świecie. Zwykle otwarty jest dla zwiedzających podczas wycieczek z przewodnikiem.

Bazylika św. Stefana

To największa bazylika w Węgrzech. Może zmieścić się w niej aż 8500 osób. Wejście do bazyliki jest bezpłatne, jednak chcąc wejść do skarbca lub na kopułę z punktem widokowym należy zapłacić.

Plac Bohaterów

Jest to jeden z najważniejszych placów w Budapeszcie. Znajdujący się na nim Pomnik Tysiąclecia został wybudowany na cześć 1000 lecia istnienia Węgier. Przy Placu znajduje się także muzeum Muzeum Sztuk Pięknych, w którym można zobaczyć m.in. dzieła malarskie Leonarda da Vinci oraz Rafaela.

Park Miejski Városliget

W Parku Miejskim Városliget znajduje się m.in. zamek Vajdahunyad, sztuczne jeziorka po których można pływać łódkami oraz ZOO.

Plac Elżbiety

Na Placu Elżbiety znajduje się m.in. park miejski oraz diabelski młyn (Oko Budapesztu).

Centralna Hala Targowa

Jest to miejsce, w którym można znaleźć zarówno świeże mięso, owoce i warzywa, jak i stoiska typowo turystyczne (pamiątki, alkoholami, czekoladami itp.).

Miasto Elżbiety

Jest to historyczna dzielnica Żydowska, w której znajduje się m.in. Wielka Synagoga (największa w Europie i trzecia pod względem wielkości na świecie).

Rejs po Dunaju

Jedną z opcji zwiedzania Budapesztu jest rejs po rzece Dunaj. Można wybrać m.in. rejs nocą z muzyką na żywo i kolacją.

New York Cafe Palace

W wielu rankingach New York Cafe Palace uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kawiarni na świecie. Pomimo popularności, ceny w kawiarni nie są wygórowane.

Jozevfaros

Jozevfaros jest jedną z mniej popularnych, lecz nie mniej pięknych dzielnica Budapesztu. Jedną z jej największych perełek jest biblioteka miejska Ervin Szabó. Zwiedzając jednak tą dzielnicę warto trzymać się jedynie zadbanych uliczek i nie zbaczać z trasy, ponieważ może być niebezpiecznie.

Łaźnie termalne

W Budapeszcie znajduje się kilka obiektów z łaźniami i basenami termalnymi, które szczególną popularnością cieszą się zimą. Do najbardziej znanych obiektów zaliczają się Termy Széchenyiego, czyli największy tego typu obiekt w Europie.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.