Atrakcje w Chorwacji

Atrakcje w Chorwacji

Dubrownik

Fani serialu „Gra o tron” lub filmu „Gwiezdne Wojny” na pewno kojarzą Dubrownik właśnie z tymi produkcjami. Miasto ma przepiękną architekturę, a jego najpopularniejszym miejscem jest Stare Miasto. Pobyt w Dubrowniku jest drogi, w dodatku w sezonie miasto jest mocno zatłoczone. Z tego powodu większość osób wybiera Dubrownik jako miejsce na jednodniową wycieczkę.
Puntem, z którego najlepiej widać panoramę miasta jest Wzgórze Srd na które można dostać się samochodem, pieszo lub kolejką linową.
Oczywiście z racji lokalizacji Dubrownik posiada również plaże, a do najpopularniejszych zaliczają się: Banje, Bellevue, Lapad, Copacabana, Sv. Jakov.

Jeziora Plitwickie

Bajkowy Park Narodowy Jezior Plitwickich przyciąga co rok tłumy turystów. W parku znajdują się szlaki prowadzące przez 6 jezior krasowych, które połączone są ze sobą licznymi, pięknymi wodospadami. Woda w jeziorach ma odcień turkusowy lub zielony. Całość otoczona jest bujną roślinnością. Trasa składa się z 3 rodzajów dróg: malowniczych, drewnianych kładek, dróg bitych i dróg asfaltowych. Należy również liczyć się z przejściami przez jaskinie, dlatego wybierając się na zwiedzanie Jezior Plitwickich należy założyć wygodne obuwie.

Split

Split to miasto znane głównie z Pałacu Dioklecjana, który obecnie został przekształcony w miasteczko. Jego mury zostały wykorzystane jako podstawa dla nowych budynków, z kolei korytarze zmieniły się na uliczki.

Park Narodowy Paklenica

Park Narodowy Paklenica zlokalizowany jest w jednej z najwyższych części Gór Dynarskich. Składa się z ok 150 km ścieżek i tras, a prądy rzeki Zrmanja idealnie nadają się na rafting lub spływ kajakowy. Co więcej w parku znajduje się wiele szlaków rowerowych, a także grot i jaskiń, z których najpopularniejsza jest jaskinia Manita Peć.

Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka zlokalizowany jest przy rzece Krka i jego cechą charakterystyczną są wodospady powstałe właśnie na tej rzece. W Parku znajdują się odcinki na których rzeka tworzy jeziora i bagna. Krka ma bardzo obfitą florę i faunę.

Hvar

Hvar to wyspa nosząca miano „Królowej Chorwackich Wysp”. Zawdzięcza ten tytuł nie tylko oliwkom i winom, które wysyłane są z Wyspy na cały świat, ale także pogodzie (największa ilość dni słonecznych i bezdeszczowych) oraz lawendowym polom.

Zadar

Zadar zlokalizowany jest na wybrzeżu, a jego piękna Starówka, której układ ulic wzorowany był na urbanistyce rzymskiej, znajduje się na półwyspie. Do najciekawszych atrakcji miasta zaliczają się: Instalacja Pochwała Słońca oraz Morskie Organy. Instalacja Pochwała Słońca zbudowana jest z licznych paneli słonecznych, które za dnia się ładują, aby w nocy świecić w różnych kolorach. Z kolei Morskie Organy zbudowane są z rurek zanurzonych w morzu oraz betonowej konstrukcji, która przypomina schody. Rurki te wydają dźwięki, kiedy przepływają przez nie fale. Muzyka odzwierciedla zatem sytuację panującą na morzu. Jeżeli woda jest wyjątkowo spokojna wystarczy poczekać na przepływający statek, który ją poruszy.

Pula

Pula to miejsce idealne dla osób lubiących zwiedzanie miast, głównie ze względu na liczne zabytki zlokalizowane w pobliżu Centrum. Miasto zlokalizowane jest przy wybrzeżu, w związku z czym podczas wizyty w nim można skorzystać również z jednej z plaż.

Błękitna jaskinia

Błękitna Jaskinia, to jaskinia w której woda ma niesamowicie błękitny odcień i wygląda jakby wręcz świeciła.
Podobno efekt ten powoduje jasny piasek na dnie od którego odbijają się promienie słoneczne. Oznacza to, że najlepszą porą na wycieczkę w to miejsce jest południe. Do jaskini wpływa się niskim korytarzem – na tyle niskim, że będąc na łódce należy się bardzo mocno schylić, aby nie zahaczyć o skały. Ze względu na swoją malowniczość i popularność, w szczycie sezonu w kolejce do jaskini trzeba odczekać kilka godzin.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.