Chorwacja


Chorwacja jest jednym z popularniejszych kierunków bałkańskich. Słynie z połączenia wybrzeża, plaż i lazurowej wody z górami porośniętymi bogatą przyrodą. Najpopularniejszym regionem wśród turystów jest Wybrzeże Dalmatyńskie (m.in. Makarska), jednak sporym zainteresowaniem cieszą się również chorwackie wyspy, takie, jak: Brac, Korcula lub Hvar (uważana za najsłoneczniejsze miejsce w Chorwacji).

Turyści coraz częściej rezygnują z tradycyjnego pobytu w Chorwacji w hotelu lub na kwaterze i decydują się na czarter jachtu. Ci, którzy nie mają patentu nie muszą się martwić – można wyczarterować jacht razem ze sternikiem, który towarzyszy cały czas podczas podróży.

Chorwacja to nie tylko piękne plaże, architektura oraz widoki. Osoby szukające bogatego życia nocnego, znajdą je w wielu kurortach, ale przede wszystkim na wyspie Pag, która w sezonie jest jedną z imprezowych stolic Europy – przez niektórych nazywana jest „chorwacką Ibizą”. Najpopularniejsze kluby na wyspie znajdują się na plaży Zrće.

Kiedy warto lecieć do Chorwacji?

Ze względu na położenie geograficzne lato w Chorwacji jest gorące (temperatura zazwyczaj osiąga ok 30°C). Z kolei zima jest łagodna, ale nie najcieplejsza, bo temperatura wynosi średnio ok 10°C. Dla osób nieprzepadających za upałami najlepszym terminem na wyjazd będzie maj, czerwiec lub wrzesień, kiedy temperatura wynosi trochę powyżej 20°C.

Porady dla podróżujących do Chorwacji

1. Na podróż do Chorwacji wystarczy zabrać dowód osobisty.

2. Walutą obowiązującą jest HRK, ale zdarza się, że płatności przyjmowane są też w EUR. Należy jednak liczyć się wówczas z mniej korzystnym przelicznikiem.

3. Ze względu na liczne kamieniste i żwirowe plaże, warto zabrać ze sobą buty do kąpieli morskich.

4. Przed wyjazdem warto zakupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.