Chorwacja


Chorwacja jest jednym z popularniejszych kierunków bałkańskich. Słynie z połączenia wybrzeża, plaż i lazurowej wody z górami porośniętymi bogatą przyrodą. Najpopularniejszym regionem wśród turystów jest Wybrzeże Dalmatyńskie (m.in. Makarska), jednak sporym zainteresowaniem cieszą się również chorwackie wyspy, takie, jak: Brac, Korcula lub Hvar (uważana za najsłoneczniejsze miejsce w Chorwacji).

Turyści coraz częściej rezygnują z tradycyjnego pobytu w Chorwacji w hotelu lub na kwaterze i decydują się na czarter jachtu. Ci, którzy nie mają patentu nie muszą się martwić – można wyczarterować jacht razem ze sternikiem, który towarzyszy cały czas podczas podróży.

Chorwacja to nie tylko piękne plaże, architektura oraz widoki. Osoby szukające bogatego życia nocnego, znajdą je w wielu kurortach, ale przede wszystkim na wyspie Pag, która w sezonie jest jedną z imprezowych stolic Europy – przez niektórych nazywana jest „chorwacką Ibizą”. Najpopularniejsze kluby na wyspie znajdują się na plaży Zrće.

Kiedy warto lecieć do Chorwacji?

Ze względu na położenie geograficzne lato w Chorwacji jest gorące (temperatura zazwyczaj osiąga ok 30°C). Z kolei zima jest łagodna, ale nie najcieplejsza, bo temperatura wynosi średnio ok 10°C. Dla osób nielubiących upałów najlepszym terminem na wyjazd będzie maj, czerwiec lub wrzesień, kiedy temperatura wynosi powyżej 20°C, ale nie osiąga upałów.

Porady dla podróżujących do Chorwacji

1. Na podróż do Chorwacji wystarczy zabrać dowód osobisty.

2. Walutą obowiązującą jest HRK, ale zdarza się, że płatności przyjmowane są też w EUR. Należy jednak liczyć się wówczas z mniej korzystnym przelicznikiem.

3. Ze względu na liczne kamieniste i żwirowe plaże, warto zabrać ze sobą buty do kąpieli morskich.

4. Przed wyjazdem warto zakupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.