Atrakcje na Fuerteventura

Atrakcje na Fuerteventura

Są osoby, które uważają, że Fuerteventura jest nudną wyspą…ciężko się z tym zgodzić. Może okazać się nieco za spokojna dla osób poszukujących gwaru i rozrywki, ale na pewno nie jest to miejsce, w którym można się nudzić. Jest to po prostu wyspa, która ma do zaoferowania mniej imprez i parków rozrywki, a jej głównymi atrakcjami są krajobrazy (głównie plażowe). Z tego powodu wpis ten nie jest podzielony na „atrakcje i plaże”.

Oasis Park

Oasis Park to ogród zooloogiczny, posiadający w swojej ofercie również pokazy lwów morskich, papug, węży oraz lemurów. Warto wiedzieć, że większość zwierząt w zoo została uratowana z rąk przemytników i innych przestępców chwytających je w celach zarobkowych. W Parku można zakupić jedzenie dostosowane do diety poszczególnych gatunków i karmić zwierzęta.

Park Narodowy Corralejo

W Parku Narodowym Corralejo znajdują się największe na Wyspach Kanaryjskich Wydmy, powstałe wskutek nawiewania piasku z Sahary. Jest on złocisty i drobny. W pobliżu znajdują się też plaże uwielbiane przez kitesurferów, windsurferów i innych miłośników sportów wodnych. Ze względu na silny wiatr i wysokie fale jest to doskonałe miejsce na tego rodzaju aktywności.

Plaża Cofete

Plaża Cofete to aż 12 km złocistego piasku. Zlokalizowana jest między oceanem, a schowanymi w chmurach górami. Widoki są iście bajkowe. Plaża jest dzika, toteż w pobliżu nie ma żadnych atrakcji, restauracji oraz innych punktów usługowych. Dojazd na plażę nie należy do najłatwiejszych, droga jest kręta, piaskowo-żwirowa, miejscami kamienista. Doświadczony kierowca powinien poradzić sobie z dojazdem nawet zwykłym osobowym samochodem, ale zdecydowanie większą przyjemność i mniej stresu każdemu da jazda samochodem terenowym.

Willa Wintera

Willa znajdująca się na wzniesieniu przy plaży Cofete. O willi krąży legenda mówiąca, że w czasach II Wojny Światowej było to miejsce, w którym ukrywał się Hitler. Budynek można zwiedzać.

Plaża Morro Jable

Morro Jable to olbrzymia, złocista plaża zlokalizowana w kurorcie turystycznym. Pomimo tego nie jest zatłoczona i bez problemu można znaleźć miejsce z dala od innych plażowiczów. Znajduje się przy pasażu handlowym, w pobliżu są też restauracje oraz publiczne toalety. Przy plaży znajduje się także latarnia morska.

Plaża Viejo Rey

Plaża Viejo Rey jest uwielbiana przez surferów. Ma czarny piasek, jednak miejscami przybiera on także złociste odcienie.

Aguas Verdes

Aguas Verdes to naturalne baseny, będące alternatywą dla licznych plaż Fuerteventura. Dojazd do nich jest niełatwy, dlatego na wycieczkę w to miejsce warto pojechać samochodem przystosowanym do off-road.

Ajuy

Liczne groty i klify o które rozbijają się oceaniczne fale. Do grot prowadzi wyznaczony szlak. Pomimo tego na drogę warto założyć wygodne buty, ponieważ jest ona kamienista, a miejscami może być śliska. Legendy głoszą, że dawniej w jaskiniach tych piraci skrywali swoje skarby. W tym miejscu znajduje się także, czarna, wulkaniczna plaża.

Los Molinos

Malutka wioska turystyczna składająca się z kilku domków. Jest to miejsce podchodzące bardziej pod klimat agroturystyczny. Nie ma tam zabudowy zamieszkanej na co dzień przez ludność lokalną, jednak miejsca noclegowe mają bardzo lokalny charakter. Słowem, nie ma co liczyć na nocleg w wysokim standardzie. W wiosce znajdują się zaledwie 2 knajpy. Za stromymi klifami otaczającymi plażę znajdują się jaskinie. Dotarcie do nich jest podobno bardzo trudne. Wg lokalsów najlepiej tam popłynąć.

Beatancuria

Beatancuria to dawna stolica Fuerteventura i uznawana jest za jedno z najładniejszych miesteczek na wyspie.

Góra Tindaya

Góra Tindaya określana była jako miejsce święte i to na niej pierwotna ludność Fuerteventury odprawiała swoje rytuały. Na górę prowadzi stromy szlak, który nie jest łatwy do pokonania.

El Cotillo

W miejscowości El Cotillo znajduje się przepiękna plaża z białym piaskiem i turkusową wodą. Jej nazwa to Playa De Los Lagos, ale niektórzy określają to miejsce jako Blue Lagoon Fuerteventury.

Wyspa Los Lobos

Los Lobos to wysepka o powierzchni ok 4,5 km² znajdująca się w odległości ok 2 km od wybrzeża Fuerteventury. Wyspę widać z plaży Corralejo. Warto wybrać się w to miejsce na 1-dniową wycieczkę. Los Lobos jest niezamieszkana i świetnie nadaje się do nurkowania.

Plantacje Aloesu

Fuertevantura słynie z plantacji aloesu, dlatego podczas podróży nie powinno zabraknąć wizyty w jednej z nich.

Plaża Sotavento

Plaża Soravento ma ok 5 km i posiada piękny, złoty piasek. Miejsce to jest uwielbiane przez miłośników sportów wodnych. Przy plaży znajduje się szkółka windsurfingu.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.