Fuerteventura


Ze względu na panujący klimat, Fuerteventura to wyspa znana przede wszystkim miłośnikom sportów wodnych wykorzystujących wiatr i fale. Z drugiej strony jest to popularny kierunek dla rodzin z dziećmi poszukujących piaszczystych plaż, których wyspa ma wiele do zaoferowania ze względu na bliskie położenie w stosunku do Sahary (odległość wynosi jedynie ok 100 km).

Kiedy warto lecieć na Fuerteventure?

Na Fuerteventurze ciepło jest przez cały rok, jednak najlepszym okresem na plażowanie jest czas od czerwca do sierpnia. Można się wówczas spodziewać od 19°C do 27°C. Pomimo wysokich temperatur, jest to czas idealny nie tylko na plażowanie, ale także na zwiedzanie, ponieważ wiatry łagodzą odczuwalną temperaturę. Wiatr łagodnieje we wrześniu i październiku, a temperatury wynoszą w tym okresie od 18°C do 26°C. Najchłodniej jest w czasie jesienno-wiosennym (od 12°C do 23°C). Wiosną trzeba się liczyć z możliwością pojawienia się burz piaskowych pochodzących znad Sahary.

Porady dla podróżujących na Fuerteventure

1. Po wyspie najwygodniej jest poruszać się samochodem, warto jednak wybrać taki, który poradzi sobie z off-roadem, ponieważ dojazd do niektórych atrakcji jest bardzo trudny zwykłym samochodem. Osoby poniżej 25 r.ż. zapłacą dodatkowy podatek przy wynajmie samochodu ze względu na obowiązujące w Hiszpanii prawo.

2. Wyspa należy do Hiszpanii, dlatego można tam podróżować z dowodem osobistym.

3. W większości miejsc można bez problemu płacić kartą, dlatego warto zainteresować się ofertą Revolut. Walutą obowiązującą jest Euro.

4. Przed wyjazdem warto zakupić ubezpieczenie turystyczne.

5. Podróżując z mapami online, aby zabezpieczyć się przed zgubieniem się w razie utraty zasięgu (co niestety czasem się zdarza), warto pobrać te mapy także w wersji offline, np. z Google Maps.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.