Atrakcje na Ibizie

Atrakcje na Ibizie

Eivissa

W mieście nie brakuje ciekawych miejsc. Do zwiedzenia są starówka, port, dzielnica z fajnymi restauracjami oraz małymi sklepikami. Ze wzgórza z kolei można podziwiać panoramę miasta. Po zwiedzaniu można odpocząć na plaży miejskiej.

Sant Antoni

To miejsce, w którym tłumy podziwiają zachód słońca. Szukając zacisznego miejsca podczas zachodu, lepiej odpuścić sobie to Sant Antoni. Miejscowość słynie również z pięknych plaż.

Hipisowskie markety

Na marketach hipisowskich można zakupić lokalne i ręcznie robione przedmioty. Najpopularniejszym marketem jest Hippy Market przy Punta Arabi.

Gospodarstwo rodziny Fluxà

W gospodarstwie można zaznać niecodziennej atrakcji, a mianowicie, samemu przygotować sobie nalewkę ze świeżych ziół , pomarańczy i cytryn. Co prawda musi ona leżakować ok 3 miesięcy, ale później cieszy podniebienie oraz układ trawienny.

Ses Salines

To rezerwat, w którym znajdują się liczne płytkie nadmorskie zbiorniki, z których pozyskuje się sól (tzw. saliny). Wiosną i jesienią, przy odrobinie szczęścia, można w nim podziwiać flamingi.

Latarnia morska La Mola oraz Cap de Barbaria

To latarnie morskie znajdująca się na wyspie Formentera. Liczni turyści zachwycają się ich widokiem. Miejsce przy Cap de Barbaria jest doskonałym puntem do podziwiania zachodów słońca.

Es Calo de Sant Agusti

To tradycyjna wioska rybacka, w której obejrzeć można m.in. tradycyjne, drewniane garaże na łodzie.

Kluby

Najpopularniejszymi klubami są m.in. Pacha, Space, Eden, Benimussa Park, Es Paradis, Amnesia, Privilege, DC10 oraz Ushuaïa. Bilety na te i inne imprezy mogą sięgać nawet 100 euro za osobę. Co ciekawe, wejściówki można często kupić u naganiaczy na ulicy, którzy są oficjalnymi przedstawicielami klubów. Nie ma też co liczyć na przemycenie własnego alkoholu na imprezę lub zbyt mocny before. Istnieje wtedy ryzyko, że ochrona nie wpuści do klubu.

El Mirador

Jest to restauracja z której roztacza się najlepszy widok na panoramę całej wyspy Formentara.

Es Vedra

Es Vedra jest niewielką wysepką w pobliżu Ibizy, która jest owiana tajemnicą. Podobno w jej okolicach szaleją kompasy, a telefony komórkowe tracą zasięg. Wyspę zamieszkują jedynie kozy.

Restauracja Aubergine 

To ciekawa restauracja, w której obsługa po przyjęciu zamówienia udaje się na grządkę, by zebrać świeże warzywa. W Aubergine króluje lokalna kuchnia.

Formentera

Fomentera jest niedużą wysepką oddaloną o ok 11 km od Ibizy. Charakteryzują ją przede wszystkim piękne plaże z białym piaskiem i turkusową wodą.

Atlantis

Jest to dawny kamieniołom, który obecnie jest częściowo zalany wodą. Ze skał z tego miejsca zbudowano fundamentu Starego Miasta.

Santa Eulària des Riu

Miasto Santa Eulària des Riu jest często wybierane przez osoby podróżujące z dziećmi lub po prostu szukające nieco spokojniejszego miejsca do wypoczynku.

Jaskinie

Jedną z możliwości spędzania aktywnie czasu na Ibizie jest zwiedzanie jaskiń. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się m.in. Cueva de Es Cuieram, Ses Fontanelles oraz Cova de Can Marca.

Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins

W muzeum podziwiać można starożytne eksponaty, a także fenicko-punicki cmentarz.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.