Plaże na Ibizie


Plaże na Ibizie są piaszczyste, piękne i w sezonie często zatłoczone. Na części z nich znajdują się kluby, co umożliwia plażowiczom jednoczesne imprezowanie.

Cala Carbó

To mało popularna, ale wyposażona w infrastrukturę turystyczną plaża. Znajduje się w skalistej zatoczce.

Platja de ses Salines

To nieco spokojniejsza plaża przy której znajduje się kilka barów. Kursują na nią autobusy miejskie.

Cala Alto de Porta

To nieco bardziej kameralna plaża ulokowana przy małej zatoczce.

Cala Benirras

To jedna z najpopularniejszych plaż na Ibizie. W ciągu dnia można na niej posłuchać prawdziwych hipisowskich koncertów na bębnach. Dno przy Cala Benirras jest kamieniste. Pomimo tego, dzięki krystalicznie czystej wodzie, jest to miejsce lubiane przez osoby uprawiające snorkeling.

Playa de Talamanca

Przy Playa de Talamanca znajduje się kilka barów oraz wypożyczalni sprzętów wodnych. Plaża znajduje się w zatoce przy promenadzie.

Cala Salanda

To niewielka zatoczka przy której znajdują się skałki. Liczni turyści wykorzystują je do oddawania z nich skoków do wody. W sezonie miejsce to jest mocno zatłoczone.

Cala Llentrisca

To nieduża, spokojna plaża do której droga nie jest łatwa. Należy bowiem liczyć się z ok 2 km spacerem po ścieżce wyżłobionej w stromym klifie.

Platja d’en Bossa

Jest dość popularną plażą w okolicy licznych hoteli i apartamentowców. Woda przy tel Platja d’en Bossa jest przy brzegu płytka.

Cala Nova Beach

Przy tej plaży znajduje się kilka barów. Jest nieco bardziej dzika od wcześniej opisanych plaż – częściowo piaszczysta, częściowo skalista. W sezonie nie brakuje na niej turystów.

Plaże na Formentera

Bez wątpienia wartymi uwagi są również liczne plaże wyspy Formentera. Do najpopularniejszych z nich zalicza się m.in. Calo de Sant Agusti.

Cala d’Hort

Z tej plaży można podziwiać widok na wyspę Es Vadera. Również przy tej plaży znajduje się Atlantis (dawny kamieniołom, obecnie częściowo zalany).

Playa Conta

To jedna z piękniejszych i najpopularniejszych plaż na Ibizie. Woda przy niej jest płytka, jednak na pełnym morzu mogą pojawiać się silne prądy. Z plaży rozciąga się widok na okoliczne wysepki.

Plaża Bol Nou

Plaża ta jest słynna wśród lokalsów oraz turystów nie tylko ze względu na możliwość wylegiwania się w słońcu, ale także by skorzystać z kąpieli błotnych. Do tego celu wykorzystują ziemię z okolicznych klifów wymieszaną z wodą.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.