Atrakcje na Kefaloni

Atrakcje na Kefaloni

Lixouri

Lixouri jest dużym ośrodkiem na wyspie, w którym pomimo jego wielkości można znaleźć wyciszenie, relaks i pozytywną energię. W mieście warto wybrać się do Klasztoru Kipouria z którego można podziwiać piękne zachody słońca.

Argostoli

Argostoli jest stolicą Kefalonii. Punktami, które zasługują na szczególną uwagę są m.in. Plac Vallianos i ulica Lithostroto przy których ulokowane są m.in. liczne restauracje i sklepy. Warto także odwiedzić Muzeum Archeologiczne, wieżę zegarową, kościół św. Spirydona oraz Muzeum Folkloru.

Kourkoumelata

Kourkoumelata jest niedużym miasteczkiem, uważanym przez niektórych za najbardziej urokliwe na wyspie. Znajdują się w nim liczne neoklasyczne rezydencje, piękne, zielone ogrody oraz kościoły. Na uwagę zasługują również plac miejski, Centrum Kultury George i Marii Vergottis oraz Centrum Filharmonii.

Assos

Assos jest uroczym miasteczkiem, które kiedyś służyło za punkt obronny. Świadczą o tym m.in. ruiny zbudowanego przez Wenecjan zamku. Dziś w Assos panuje atmosfera sielanki.

Podziemne Jezioro Melissani

Podziemne Jezioro Melissani zostało odsłonięte w wyniku trzęsienia ziemi w 1953 r. Ma niesamowitą, turkusową wodę i można zwiedzać je kursującymi w tym miejscu łódkami.

Moni Agiou Gerasimou

Moni Agiou Gerasimou jest klasztorem, który z zewnątrz jest niepozorny, kryje jednak w swoim wnętrzu relikwie patrona wyspy, piękne ikony i liczne złocenia.

Jaskinia Drogarati

Jaskinia Drogarati jest dużą jamą skalną z dobrym oświetleniem umożliwiającym podziwianie formacji skalnych.

Góry Ainos

W górach Ainos znajduje się Park Narodowy, w którym znajduje się piękna przyroda, a także można spotkać dzikie konie. Ze szczytu Megas Soros można obserwować nie tylko Morze Jońskie, ale także sąsiednie wyspy.

Fiskardo

Fiskardo jest połączeniem greckiej tradycji z nowoczesnością. Miasto, które nie zostało zniszczone podczas trzęsień ziemi, zachowało swój charakter sprzed wieków.

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny jest starym gajem oliwnym, w którym poza roślinnością znajduje się jeziorko. Poza funkcją rekreacyjną, ogród ma za zadanie uświadamiać o konieczności dbania o środowisko.

Zamek Agios Georgios

Zamek Agios Georgios to ruiny ulokowane na 300 metrowym wzgórzu w pobliżu miasteczka Peratata.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.