Plaże na Kefaloni


Plaża Avythos

Plaża Avythos to piaszczysta plaża przy której występują fale.

Plaża Petani

Przy plaży Petani można znaleźć różne odcienie błękitu morza. Z tej plaży można podziwiać piękne zachody słońca. W sezonie bywa zatłoczona.

Plaża Myrtos

Myrtos to najpopularniejsza plaża na wyspie. Biały piasek wymieszany jest z małymi kamykami, a woda ma turkusowy kolor. Ulokowana jest przy klifach, a zachody słońca w tym miejscu zachwycają licznych odwiedzających. Plaża znajduje się na liście najpiękniejszych plaż świata.

Plaża Skala

Przy plaży Skala znajduje się rozwinięta infrastruktura turystyczna, pomimo tego plaża ta zachowała swoją dziewiczość. Podłoże jest z delikatnego piasku. Plaża otoczona jest zieloną roślinnością.

Plaża Xi

Plaża Xi słynie z tego, że kolory piasku i wody zmieniają się w zależności od pory dnia. Wiele osób docenia jej wyjątkowość szczególnie podczas zachodów słońca. Wtedy rdzawy za dnia piasek „zmienia” kolor na czerwony i kontrastuje z błękitną wodą.

Plaża Mounda

Mounda to największa piaszczysta plaża. Żółwie Caretta Caretta składają na niej jaja.

Plaża Lourdas

Lourdas to bardzo długa i bardzo popularna plaża. Znajduje się przy niej rozwinięta infrastruktura turystyczna. Należy uważać, ponieważ woda miejscami bywa bardzo głęboka.

Plaża Makris Gialos

Makris Gialos jest jedną z najpopularniejszych plaż na wyspie. Poza podstawową infrastrukturą turystyczną znajdują się przy niej boiska do siatkówki i tenisa, a także miejsca do uprawiania sportów wodnych.

Plaża Antisamos

Plaża Antisamos zyskała sławę m.in. dzięki filmowi Kapitan Corelli. Poza pięknymi widokami można znaleźć na niej centra sportów wodnych. Plaża zyskała Błękitną Flagę. W sezonie bywa mocno zatłoczona.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.