Atrakcje na Korfu

Atrakcje na Korfu

Paleokastritsa

Paleokastritsa to miejscowość z licznymi zatoczkami, pięknymi widokami i cudownymi plażami. Z sąsiadującej miejscowości Lakones można podziwiać panoramę zatoki w kształcie serca.

Ogród Cytrynowy

Ogród Cytrynowy to miejsce, w którym można w pięknym otoczeniu spożyć posiłek. Wieczorami rozpalany jest grill.

Stara Perithia

Najstarsza wioska na wyspie, która popadła w ruinę. W dobrym stanie pozostało dużo świątyń bizantyjskich i to właśnie dla nich warto odwiedzić to miejsce.

Zamek Angelokastro

Zamek Angelocastro lata świetności ma już za sobą, jednak ze wzgórza na którym znajdują się jego ruiny (ponad 300 m nad wodą) roztacza się piękny widok.

Pantokrator

Pantokrator to najwyższy szczyt na Korfu. Z góry można zaobserwować nawet wybrzeże Albanii.

Kanał Miłości

Kanał Miłości to naturalny tunel stworzony przez klify i skały. Legenda głosi, że kto przepłynie wpław kanał znajdzie wkrótce małżonka/małżonkę.

Kanoni

Kanoni to miasteczko przy lotnisku. Zbliżając się do lotniska można z bliska obserwować lądujące i startujące samoloty (wygląda to o tyle ciekawie, że lądowanie odbywa się nad wodą).

Pałac Achillion

Pałac Achillion to dawna siedziba księżniczki Sisi. Pałac otaczają ogrody z licznymi rzeźbami greckich bogów.

Cape Drastis

Cape Drastis to przylądek, który jest najdalej wysunięty na północ, który oferuje niesamowite widoki na białe klify, skaliste wysepki i piaszczyste plaże.

Kerkyra

Kerkyra to stolica Korfu, a jej starówka jest wpisana na listę UNESCO. W mieście można pobłądzić uliczkami i odwiedzić Starą Fortecę.

Klasztor Vlacherna i Mysia Wyspa

Klasztor Vlacherna i Mysia Wyspa to jeden z popularniejszych widoków z Korfu. Do klasztoru można dojść wąskim mostkiem, jest on otwarty przez cały rok.

Wyspa Paxos i Antipaxos

Wyspa Paxos i Antipaxos to nieduże wysepki sąsiadujące z Korfu. Można się na nie dostać wykupując rejs. Rejsy zazwyczaj nie dobijają do wyspy Antipaxos – można obserwować ją z pokładu lub dopłynąć do brzegu wpław. Statek dobija do portu w miejscowości Gaios na wyspie Paxos i tam można wyjść na ląd, skorzystać z plaż lub zjeść w miejscowych restauracjach. Podczas rejsu czasem można zaobserwować delfiny. Obydwie wyspy oferują przepiękne widoki.

Wycieczka do Albanii

Na Korfu można wykupić jednodniową wycieczkę rejsem do Albanii. Wycieczka obejmuje zwiedzanie Sarandy lub Sarandy i okolicznych atrakcji – należy zapoznać się z ofertą przed zakupem.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.