Plaże na Korfu


Korfu jest wyspą bogatą w plaże, przy większości hoteli zapewne znajduje się przynajmniej 1 plaża. We wpisie wymienione są te najpopularniejsze. Jednak każda z części wyspy ma charakterystyczne plaże:

Północ: plaże piaszczyste i piaszczysto-żwirowe.

Południe: plaże piaszczyste.

Wschód: plaże żwirowe.

Zachód: plaże piaszczyste.

La Grotta

La Grotta to plaża wśród klifów z których wielu śmiałków skacze do morza. Plaża lubiana jest przez osoby rozrywkowe (ale głównie nastolatków).

Mirtiotissa

Mirtiotissa to dziewicza plaża, którą czasem odwiedzają nudyści.

Logas Beach

Logas Beach to plaża na której podobno można znaleźć najpiękniejsze zachody słońca. Na znajdującym się przy niej klifie znajduje się bar ze szklanym tarasem widokowym.

Kavos

Kavos to bardzo rozrywkowe miejsce, przez niektórych porównywane do polskiego Władysławowa lub Mielna…decyzja, czy ktoś lubi takie klimaty należy do niego. Należy jednak liczyć się z tym, że szczególnie w sezonie plaża może być zaśmiecona.

Halikounas

Halikounas znajduje się przy jeziorze Korission i jest miejscem, które wybierają kitesurferzy ze względu na dobre warunki do uprawiania tego sportu. Oznacza to, że trzeba się przygotować na wiatr. Z kolei pobliskie jezioro zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, w tym ptaki, a wśród nich niektórym udaje się dostrzec flamingi.

Agios Gordios

Agior Gordios jest popularną, piaszczystą plażą znajdującą się wśród klifów.

Nissaki

Nissaki to piaszczysta plaża otoczona piękną zielenią.

Glyfada

Glyfada jest ok 2-kilometrową plażą z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Warunki panujące na plaży sprzyjają uprawianiu sportów wodnych.

Arkoudillas

Arkoudillas jest otoczoną klifami, piaszczystą plażą. Przy samej plaży znajduje się parking, jednak najpierw trzeba pokonać piaszczystą drogę. Pomimo bliskiej odległości od Kavos, na plaży nie ma tłumów i jest spokojnie.

Apraos

Apraos jest piaszczysta, szeroka i można z niej oglądać wybrzeże Albanii.

Rovinia

Rovinia to piaszczysta plaża, ale przy zejściu do wody znajdują się drobne kamyki. Nie ma przy niej lokali z jedzeniem lub napojami, a także nie można wynająć parasoli i leżaków. Dopływa do niej natomiast stateczek-kantyna, gdzie można zaopatrzyć się w jedzenie i napoje.

Sidari

Sidari jest plażą bardzo turystyczną, jednak piękne widoki i niesamowity kolor wody rekompensują turystów.

Porto Timoni

Porto Timoni są małymi plażami pomiędzy zatoczkami otoczonymi bujną zielenią. Dojście do plaż jest wymagające i warto założyć wygodne obuwie, a także zabrać ze sobą prowiant, ponieważ w okolicy nie ma sklepów i restauracji.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.