Korfu


Korfu jest grecką wyspą zlokalizowaną niedaleko Albanii. Jest to miejsce, w którym każdy powinien znaleźć to, czego szuka.
Północ wyspy jest dobrym miejscem na wakacje rodzinne – oferuje bogatą infrastrukturę turystyczną, a także piaszczyste i piaszczysto-żwirowe plaże.
Południe wyspy jest najbardziej turystyczną częścią wyspy. Plaże w tej części wyspy są piaszczyste. To miejsce dobre dla osób poszukujących rozrywki.
Wschód wyspy oferuje spokój oraz niesamowite widoki. Żwirowe plaże zlokalizowane w tej części wyspy rekompensuje cieplejsza i spokojniejsza woda w morzu.
Zachód Korfu posiada nie tylko piękne, piaszczyste plaże, ale także piękne widoki.

Kiedy warto lecieć na Korfu?

Optymalnymi miesiącami na zwiedzanie Korfu jest maj i wrzesień. Temperatury wynoszą w tym czasie od 13°C do 28°C. Liczba opadów jest w tym czasie nieduża. Sezon turystyczny przypada od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury sięgają od 17°C do nawet 32°C. W tym okresie opady są rzadkością. Październik na Korfu jest ciepły (14°C-23°C), ale opady są nieco częstsze. W pozostałych miesiącach temperatura wynosi od 6°C do 19°C, a opady deszczu są dosyć częste.

Praktyczne porady dla podróżujących na Korfu

1. Wyspa jest nieduża, a najlepszym sposobem na jej zwiedzanie jest wynajęcie samochodu lub skutera. Po wyspie kursują również autobusy, ale zwiedzanie w ten sposób zajmie dużo więcej czasu. Bilety na autobus często sprzedawane są przez osobę, która sprawdza bilety.

2. W Grecji jest zakaz wyrzucania papieru toaletowego do ubikacji. Związane jest to z wąskimi rurami. Papier wyrzuca się do kosza.

3. Na Korfu można spotkać się z „pool barem”. Są one zwykle opisane właśnie tą nazwą lub znajdują się przy nich tabliczki informacyjne, że każdy może wstąpić. Może to być po prostu samodzielny bar z basenem lub taki, który należy do hotelu. Warunkiem korzystania z basenu jest zakup przekąsek lub napojów w barze.

4. Na Korfu obowiązującą walutą jest euro. W niektórych miejscach można płacić kartą, ale warto mieć ze sobą zapas gotówki. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą kartę Revolut.

5. Korfu należy do Unii Europejskiej, w związku z tym można podróżować z samym dowodem osobistym.

6. Ze względu na to, że część plaż jest żwirowa lub kamienista, warto zabrać ze sobą buty do wody.

7. Korfu jest wyspą bez wątpienia piękną i wartą, ale zobaczenia. Należy się jednak liczyć z tym, że jest nieco zaśmiecona … i to niekoniecznie przez turystów. Na pewno wyjazd na wyspę zrobi dużo lepsze wrażenie, jeżeli będzie się przygotowanym na to już przed podróżą 🙂

8. Wybierając się do Grecji należy pamiętać, że obowiązuje tam podatek turystyczny, który płaci się w hotelu w gotówce.

9. Przed wyjazdem warto zakupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.