Atrakcje na Korsyce

Atrakcje na Korsyce

Pustynia Agriates

Agriates to nietypowa pustynia, ponieważ jest skalista. W jej okolicy znajduje się kilka ładnych plaż, jednak dojazd do nich nie jest łatwy.

Dom Napoleona Bonaparte

Napoleon urodził się na Korsyce, a w jego dawnym domu, który został okradziony, aktualnie znajduje się muzeum. Można w nim oglądać eksponaty związane z imperatorem.

Przylądek Parata i wyspy Sanguinaires

Miejsce to znajduje się w pobliżu Ajaccio i jest doskonałe na romantyczny spacer przy zachodzie słońca.

Pałac Fesch – Muzeum Sztuk Pięknych

W Muzeum Sztuk Pięknych na Korsyce znajduje się największa kolekcja włoskich artystów (zaraz po Muzeum Luwr). Znajdują się w nim dzieła Tycjana i Botticellego.

Calanques de Piana

Calanques de Piana to skalne zatoczki, klify, bramy morskie oraz samochodowe tarasy.

Terra Nova

Terra Nova to Starówka w mieście Bastia. Można znaleźć tam m.in. Pałac Gubernatorów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Bastii.

Rezerwat Scandola

Rezerwat Scandola jest przede wszystkim rajem dla miłośników podwodnego świata. Aż 1000 ha w Rezerwacie zajmuje woda. Można teren ten poznawać podczas rejsów lub nurkowania. Teren rezerwatu tworzą wulkaniczne skały, które ukształtowały wiatr i woda. Czasem w Rezerwacie można obserwować delfiny w ich naturalnym środowisku.

Patrimonio

Patrimonio to miasteczko, które leży w pięknej dolinie. Słynie przede wszystkim z dobrego wina.

Wąwóz Spelunca

Wąwóz Spelunca jest miejscem, w którym można spotkać dzikie świnie, kozy oraz krowy. Trasę najlepiej jest pokonać samochodem, jednak należy uważać na zwierzęta, które lubią leżeć na drodze. Najciekawszym fragmentem jest odcinek między miasteczkami Ota i Evisa.

Wąwóz Restonica

Przez Wąwóz Restonica wzdłuż rzeki biegnie droga, którą można pokonać samochodem. Jest ona na tyle wąska, że w pewnych fragmentach trzeba korzystać z zatoczek, aby mogły się minąć dwa samochody. Momentami trasa biegnie przy samej przepaści. Wąwóz gwarantuje piękne widoki. Tam, gdzie kończy się droga, warto podjąć pieszą wędrówkę do wodospadu.

Filitosa

Filitosa to menhiry (pionowe kamienie – prawdopodobnie nagrobki), częściowo zdobione wyrzeźbionymi twarzami i bronią. Od 2015 r. w tym miejscu znajduje się również muzeum, w którym obejrzeć można efekty prac wykopaliskowych.

Schody Króla Aragonii

Bonifacio jest miasteczkiem położonym nad Cieśniną św. Bonifacego. Dolną (portową) i górną (zabytkową) część miasta łączą Schody Króla Aragonii, które mają 187 stopni. Ci, którzy obawiają się takiej wspinaczki, mogą skorzystać z kolejki. Górna część miasta zwana jest także Cytadelą i warto jest pospacerować jej uliczkami. Na uwagę zasługuje m.in. Kościół Sainte Marie Majeure.

Cap Corse

Cap Corse jest półwyspem, który warto zwiedzić samochodem. Drogi są trudne, jednak widoki są niesamowite.

Dolina Tavignano

Do Doliny Tavignano można dojść jedynie pieszo. Spacer trwa ok. 2,5 h. Jest to najgłębszy wąwóz na Korsyce. Otaczają go szare skały i nieduże wodospady, które z nich spływają.

Cucuruzzu i Capula

Są to dwa stanowiska archeologiczne. Cucuruzzu to historyczna wioska, która może być świadectwem tego, jak wyglądało dawniej życie na Korsyce. Z kolei w Capuli znajdują się ruiny zamku z czasów średniowiecza. Obydwa stanowiska znajdują się pomiędzy gajami kasztanowymi i lasami dębowymi.

Masyw Bavella

Masyw Bavella znajduje się na południu Korsyki i jest doskonałym celem pieszych wędrówek.

Wyspy Lavezzi

Wyspy Lavezzi znajdują się pomiędzy Korsyką i Sardynią. Są niezamieszkane, w związku z czym dominuje na nich dziewicza natura. Turyści wybierają się na wyspy, aby uciec od tłumów turystów. Co więcej, jest to ciekawe miejsce dla miłośników nurkowania, ze względu na ładny podmorski świat. W lato na wyspę Lavezzi kursują promy z miasta Bonifacio.

Jezioro Nino

Jest to jezioro do którego trudno jest się dostać, ale jest ono warte wysiłku. Błękitna woda otoczona jest w tym miejscu zieloną trawą, w której pasą się kuce.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.