Plaże na Kos


Psalidi

Plaża Psalidi jest bardziej kamienista niż piaszczysta, w związku z czym warto zabrać specjalne buty do wody. Roztacza się z niej widok na wybrzeże Kos oraz Turcję. Na plaży znajduje się infrastruktura turystyczna.

Paradise

Plaża Paradise jest jedną z najpopularniejszych plaż na wyspie, ma biały piasek, błękitną wodę i rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

AliBaba Beach Bar

AliBaba Beach Bar to część większej plaży Lambi. Jest tu cała infrastruktura potrzebna do wypoczynku, a widok, który się rozpościera obejmuje Turcję.

Tigaki i Marmari

Plaże Tigaki i Marmari rozdziela słone jezioro Alikies, w którym można czasem podziwiać flamingi. Obydwie plaże są duże, w pełni piaszczyste i bardzo popularne (w tym wśród nudystów). Dodatkowo przy plażach znajdują się strefy do uprawiania sportów wodnych, a miejsca te są doskonałe także do nurkowania.

Limnionas

Limnionas jest niezbyt popularną, kameralną plażą, bez infrastruktury turystycznej. W pobliżu znajduje się kilka tawern oraz mały port. Niestety bardzo blisko plaży przepływają statki. Niemniej, tereny wokół plaży są bardzo malownicze.

Mastichari

Plaża Mastichari jest piaszczysta i nie należy do najpopularniejszych na wyspie ze względu na fakt, że morze często wyrzuca na brzeg glony, co odstrasza miłośników kąpieli wodnych. Jest to natomiast dobre miejsce do opalania.

Kamari i Kefalos

Plaże Kamari i Kefalos mają piaszczyste podłoże i są bardzo szerokie. Woda w tym miejscu jest chłodniejsza.

Kohilari

Kohilari to duża, piaszczysta plaża. Podzielona jest ona na dwie strefy: wypoczynkową oraz kitesurfingu. Na plaży nie ma infrastruktury turystycznej, ale za to nie jest zatłoczona.

Camel

Plaża Camel jest nieduża, kameralna i znajduje się w otoczeniu skał.

Therma

Przy plaży Therma znajdują się gorące źródła, których woda gromadzi się w skalnych basenach. Woda ma właściwości zdrowotne (ma dużo minerałów).

Kardamena

Kardamena to plaża znajdująca się w jednym z popularnych kurortów. W jej pobliżu, poza portem i deptakiem, znajdują się liczne puby i kluby, dlatego jest szczególnie popularna wśród młodzieży.

Agios Stefanos

Plaża Agios Stefanos popularna jest ze względu na widok, który się z niej roztacza i obejmuje ruiny zamku św. Stefana. Sama plaża jest piaszczysto-żwirkowa, a woda przy niej jest płytka.

Lagades, Psilos i Magic

Wszystkie te plaże zlokalizowane są w Zatoce Kafalos i tworzą długie, szerokie i piaszczyste pasmo. Cała zatoka jest często wybieranym miejscem nie tylko przez turystów, ale także przez miłośników sportów wodnych.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.