Atrakcje na Krecie

Atrakcje na Krecie

Spinalonga

Spinalonga to dawna wyspa trędowatych. Można się na nią dostać łodzią z miejscowości Plaka lub Elounda.

Moni Arkadiou

Moni Arkadiou to klasztor jest dla mieszkańców Krety symbolem walki o wolność, kiedy to toczyły się walki z okupacją turecką.

Jaskinia Dikte

Jaskinia Dikte była uważana niegdyś za miejsce narodzin Zeusa. Droga jest dosyć stroma i śliska, dlatego należy założyć wygodne buty na tą wycieczkę.

Fajstos oraz Gortyna

Fajstos i Gortyna to ruiny pałacu, które w przeciwieństwie nie zostały poddane rekonstrukcji, co oznacza, że są dokładnie takie, jakie zostały wykopane.

Rethymno

Rethymno to jedno z największych miast wyspy. Historia miasta wenecko-osmańska, w związku z czym znajdują się w nim piękne kamienice oraz Stary Wenecki port.

Knossos

Knossos to najpopularniejszy minojski pałac. Otoczony jest kontrowersjami, ponieważ po odkopaniu części pałacu dokonano betonowych rekonstrukcji.

Muzeum Lychnostatis

Muzeum Lychnostatis jest muzeum znajdującym się na świeżym powietrzu i prezentuje tradycyjne życie na Krecie. Można znaleźć w nim stare narzędzia, stroje itp.

Jezioro Kournas

Jezioro Kournas to słodkowodny akwen (jedyny taki na wyspie) przy którym w sezonie letnim znajduje się plaża. Woda w jeziorze ma piękny turkusowy kolor i jest tak czysta, że można zaobserwować pływające żółwie. W miejscu tym można wynająć rowerki wodne.

Samaria

Samaria jest najdłuższym wąwozem w Europie. Wyprawa może zająć nawet cały dzień, a dodatkowym utrudnieniem samodzielnej organizacji wycieczki jest fakt, że trasa nie wraca do punktu wyjścia, dlatego po pokonaniu wąwozu należy wrócić promem do miejsca, z którego się startowało. Cały szlak ma 18 km.

Góry Idi

Góry Idi to piękny masyw z wieloma szlakami. Znajduje się w nich najwyższy szczyt wyspy.

Góry Białe

Góry Białe w sezonie letnim są naturalnie białe (z powodu koloru skał)…w zimowym również, ale z powodu pokrycia śniegiem. W masywie znajduje się 14 głębokich wąwozów.

Góry Dikte

Góry Dikte są najniższe spośród 3 masywów znajdujących się na Krecie, jest też najmniej wyeksplorowany przez turystów.

Chania

Chania to jedno z popularniejszych miast Krety. Znajduje się w nim m.in. piękne Stare Miasto oraz port Wenecki.

Heraklion

Heraklion nowoczesne miasto, w którym na uwagę zasługują takie punkty, jak: twierdza Koules, fontanna Morosiniego oraz Muzeum Archeologiczne.

Malia

W miejscowości Malia znajdują się ruiny miasta i pałacu pochodzące z epoki minojskiej.

Gramvousa

Gramvousa to malutka wysepka w pobliżu plaży Balos na którą można się dostać statkiem turystycznym z miasteczka Kissamos.

CretAquarium

CretAquarium to morskie akwaria znajdujące się w kilku budynkach i umożliwiające podglądanie podwodnego świata przez panoramiczne okna.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.