Plaże na Krecie


Balos

Balos to piękna plaża i laguna na którą można dostać się promem. Jest jednym z najpopularniejszych widoków na Krecie i pojawia się w licznych rankingach plaż europejskich i światowych, zajmując wysokie pozycje.

Falasarna

Falasarna to piaszczysta, rozległa plaża ze złocistym piaskiem.

Stavros

Stavros to piaszczysta plaża między zatoczkami.

Aspri Limni

Aspri Limi to plaża z białym piaskiem otoczona czarnymi skałami. Dodatkowego uroku dodaje jej fakt, że znajduje się przy zatoczce przypominającej białe jezioro. Plaża jest mała, ale bardzo klimatyczna.

Preveli

Preveli jest szarą plażą, zlokalizowaną natomiast przy lesie palmowym, który dodaje jej uroku.

Frangokastello

Frangokastello to plaża zlokalizowana przy weneckiej twierdzy. Zarówno plaża, jak i zejście do morza są piaszczyste.

Agiofarago

Agiofarago położona jest u wylotu wąwozu. Otoczona jest stromymi klifami.

Elafonissi

Elafonissi to plaża z różowym piaskiem, która stale pojawia się w rankingach na najpiękniejsze plaże nie tylko Europy, ale także świata. Plaża jest bardzo duża, ale również popularna wśród turystów.

Kedrodasos

Kedrodasos jest popularną, hipisowską plażą na której można spotkać nudystów. Łączy piaszczystą plażę z miejscami kamienistym brzegiem. Część plaży porasta las jałowcowy.

Seitan Limania

Saitan Limania to malutka plaża między klifami. Zejście jest bardzo trudne, wręcz niebezpieczne, dlatego trzeba bardzo uważać.

Glyka Nera

Glyka Nera to plaża z szarego piasku, miejscami kamienista, zlokalizowana jest przy potężnym klifie. Przy plaży wpływają do morza podziemne strumienie górskie, dlatego woda jest w tym miejscu chłodniejsza niż przy innych plażach na wyspie. Plaża nie jest zatłoczona i znajduje się przy niej jedna tawerna, zbudowana na skale ok 2-3 m od brzegu.

Kokkini Ammos

Kokkini Ammos to plaża do której dotrą najwytrwalsi, ponieważ można się na nią dostać jedynie łodzią lub pieszo z Matali. Otoczona jest rdzawymi skałami. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających plażę jest rejs do pobliskich skał.

Chouma

Plaża przy zatoczce Chouma ze złocistym piaskiem, z dala od kurortów i tłumów turystów.

Vai

Vai to plaża zlokalizowana przy lesie palmowym.

Triopetra

Triopetra to dziewicza, żwirowa plaża przy której z morza wynurzają się 3 skały.

Erimoupolis

Erimoupolis to plaże zlokalizowane niedaleko plaży Vai. Plaże nie są popularne, są natomiast ciekawym miejscem dla miłośników nurkowania, ponieważ część dawnego Itanos jest aktualnie zatopiona.

Kommos

Plaża, która ma ok 10 km długości. Na odcinku między miastami Kommos i Kalmaki ma ok 2,5 km. Jest to doskonałe miejsce dla spacerowiczów. Dodatkowymi atutami plaży są piękne widoki, które się z niej rozciągają. W maju i czerwcu można zauważyć gniazda żółwii. Z uwagi na silny wiatr i duże fale, kąpiel w tym miejscu jest momentami trudna. Chętnie natomiast z plaży korzystają kitesurferzy.

Xerokambos

Xerokambos jest plażą zlokalizowaną z dala od kurortów, jest na niej bardzo spokojnie. Nie docierają do niej raczej wycieczki zorganizowane.

Plakias

Plakias to plaża położona przy licznych obiektach turystycznych (hotele, restauracje itp.). Oferuje liczne sporty wodne oraz leżaki do wynajęcia.

Matala

Plaża w miejscowości Matala jest złocista, a po jej jednej stronie znajduje się olbrzymi, klif, w którym wydrążone są jaskinie.

Istro

Istro jest popularną plażą z białym piaskiem i otoczona roślinnością.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.