Atrakcje na Lanzarote

Atrakcje na Lanzarote

Park Narodowy Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya posiada krajobraz wulkaniczny i można go zwiedzać tylko autobusem turystycznym, który zatrzymuje się w kilku punktach widokowych. Park jest pod ścisłą ochroną. Organizowane są też piesze wycieczki po Parku, ale trzeba się na nie zapisać ze znacznym wyprzedzeniem. Można w tym miejscu zobaczyć eksperymenty na wulkanicznej ziemi, a także skosztować steak z grilla nad wulkanicznym szybem.

Areciffe

Areciffe to stolica Lanzarote. Miasto ma do zaoferowania różne atrakcje oraz plaże.

Fundacja Césara Manrique

Fundacja Césara Manrique to dawny dom artysty zbudowany przy wykorzystaniu wulkanicznych terenów (część pomieszczeń wykonana jest w grotach). Obecnie dom przekształcony jest w muzeum, a w jego otoczeniu znajdują się piękne tereny.

Bodega el Grifo

Bodega el Grifo to najstarsza winiarnia na Lanzarote. Na miejscu można uczestniczyć w degustacji win. Lanzarote jest znana z produkcji win, dlatego można na wyspie znaleźć również inne winiarnie.

Rancho Texas Lanzarote Park

Rancho Texas Lanzarote Park to ogród zoologiczny, w którym można popływać z uszatkami. Wśród dzikich zwierząt znajduje się m.in. biały tygrys. Wizyta w tym miejscu to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi.

Los Hervideros

Los Hervideros to strome, poszarpane klify i inne liczne formacje skalne o które rozbijają się fale oceanu. Powstały w wyniku wybuchu wulkanu.

Salinas de Janubio

Salinad de Janubio to ogrody solne. Do większości miejsc wydobycia soli nie ma wstępu, ale w ogrodach znajdują się 3 punkty widokowe.

Mirador del Rio oraz Mirador del Guinate

Mirador del Rio oraz Mirador del Guinate to dwa punkty widokowe z których roztacza się widok na sąsiadującą z Lanzarote wyspę La Graciosa. Na Mirador del Rio znajduje się restauracja.

El Golfo

El Golfo to nieduże miasteczko w okolicach Lago Verde. Warto w nim po prostu pobłądzić, zajść nad wybrzeże i poszukać pięknych widoków, jak np. klify.

Podwodne Muzeum Atlantyku

Podwodne Muzeum Atlantyku jest niestety atrakcją przeznaczoną tylko dla osób nie obawiających się nurkowania. W muzeum na dnie oceanu znajdują się liczne rzeźby zaprojektowane przez Jasona deCaires Taylor.

Montana Roja

Montana Roja jest wygasłym wulkanem z którego roztacza się widok na panoramę miasta. W oddali można zauważyć także sąsiednią Fuerteventurę.

Lago Verde

Lago Verde to intensywnie zielone jeziorko powstałe w wyniku erupcji wulkanu. Jego kolor kontrastuje z otaczającymi je czarnymi skałami i klifami wulkanicznymi. Pomimo niedużych rozmiarów jezioro ma ok 10 m głębokości.

Jaskinia Verdes

Jaskinia Verdes powstała w wyniku erupcji wulkanu. Można w niej zwiedzać kilometrowy korytarz, w którym oświetlenie zostało zaprojektowane, tak, by podkreślić jego uroki. Prowadzi on przez kilka poziomów, a zwiedzaniu towarzyszy muzyka. W jaskini mieści się audytorium, w którym w lato oraz okazjonalnie organizowane są koncerty.

Jameos del Agua

Jameos del Agua to jaskinia oświetlona tak, by jej atuty były podkreślone. Znajduje się w niej audytorium, a także naturalne jezioro z przejrzystą wodą.

Ogród Kaktusów

W Ogrodzie Kaktusów znajduje się ponad 1400 gatunków tych roślin (okrągłe, małe, kilkudziesięcio metrowe). Na terenie ogrodu znajduje się także restauracja w której można spróbować m.in. burgera z kaktusa lub kaktusowego likieru.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.