Atrakcje na Lefkadzie

Atrakcje na Lefkadzie

Przylądek Dukato

Przylądek Dukato to najdalej wysunięty na południe punkt wyspy. Można z niego zauważyć wyspy Itaka i Kefalonia. Według legendy, to w tym miejscu grecka poetka Safona skoczyła do morza z powodu nieszczęśliwej miłości.

Nidri

Nidri jest największym kurortem na wyspie. Z portu zlokalizowanego w tym mieście odpływają promy wycieczkowe na okoliczne wyspy i plaże. Główna ulica w mieście zamykana jest o godz. 19 dla ruchu samochodowego i zmienia się w deptak. Ponieważ miasteczko zlokalizowane jest przy głównej drodze wyspy, dzięki czemu jest dobrym puntem startowym do zwiedzania Lefkady.

Syvota

Syvota jest klimatycznym, spokojnym miasteczkiem. Popularna jest ze względu na zlokalizowany przy niej port, a także z powodu sportów wodnych, które można w tym miejscu uprawiać (m.in. kitesurfing, windsurfing, nurkowanie). Co więcej to właśnie na plażach w Syvota kręcono sceny do filmu „Błękitna Laguna”.

Wodospady Dimosari

Wodospady Dimosari zlokalizowane są niedaleko Nidri, gdzie wiele drogowskazów do nich prowadzi. Do wodospadów trzeba przejść kawałek pieszo, a jeżeli ktoś wybiera się tam z wózkiem, to niestety nie da rady pokonać trasy. Droga prowadzi pod górę, a na jej końcu znajduje się wodospad z małym jeziorkiem. Woda w nim jest chłodna, dlatego wielu odwiedzających w upalne dni decyduje się na kąpiel w celu orzeźwienia.

Monastyr Feneromenis

Monastyr Feneromenis to najważniejsze centrum religine na wyspie. Roztacza się z niego niesamowity widok na panoramę Lefkady i zatokę Flevas. Dla dzieci znajduje się w tym miejscu mini Zoo.

Poros

Poros to miasteczko, w którym znajdują się ruiny średniowiecznego zamku i kościół. Obydwie atrakcje są zamknięte. Dlatego wybierając się w to miejsce nie należy nastawiać się na zwiedzanie tych dwóch punktów, które w niektórych źródłach wymieniane są jako atrakcje w tym miejscu. Z Paros rozciąga się jednak piękny widok na Zatokę Rouda i plażę Mikros Gialos i właśnie dlatego warto tam zajechać.

Zatoka Flevas

Zaktoka Flevas jest popularnym miejsce wśród miłośników sportów wodnych. Ze względu na silne wiatry stwarza dobre warunki do uprawiania m.in. kitesurfingu lub windsurfingu. Z kolei Ci, którzy sportów tych nie uprawiają mają możliwość popatrzeć na „taniec” kitów. W dni, kiedy zjeżdża się dużo osób na kitesurfing, widok jest niesamowity.

Miasto Lefkada

Miasto Lefkada jest stolicą wyspy, a jej architektura posiada wpływy weneckie. Poza oglądaniem licznych kościółków, można wybrać się na spacer deptakiem wzdłuż kanału przy którym cumują nieduże łódki. W mieście znajduje się również starówka, a także zwiedzić muzea znajdujące się w Ratuszu (Archeologiczne i Folklorystyczne).

Vasiliki

Vasiliki to kolejne miejsce, które doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kitesurfing.

Winnice

Lefkada słynie z dobrych win, dlatego zwiedzając wyspę warto zajechać do jednej z winnic na zwiedzanie i degustację, np. do Lefkaditiki Gi Winery.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.