Plaże na Lefkadzie


Plaża Gyra

Plaża Gyra zlokalizowana jest przy zatoce Flevas, w związku z czym wieją tam silne wiatry. Plaża jest wąska, piaszczysta i sąsiadują z nią ruiny 4 wiatrków.

Plaża Milos

Plaża Milos jest tak duża, że w sezonie, pomimo jej popularności, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jest piaszczysta, a zejście do wody jest łagodne, dlatego często wybierają ją rodziny z dziećmi.

Plaża Afteli

Plaża Afteli jest nieduża, za to doskonała do pływania. Po drodze na tą plażę można podziwiać niesamowite widoki.

Plaża Agiofili

Plaża Agiofili jest piaszczysta i uważana za jedną z najbardziej czystych na wyspie.

Porto Katsiki

Jedna z najpopularniejszych plaż na wyspie. Z punktu widokowego ulokowanego przy parkingu przypomina trochę Zatokę Wraku z Zakynthos. Jednak na tą plażę można wejść od strony lądowej po skalnych schodkach.

Plaża Pefkoulia

Plaża Pefkoulia jest nieduża i bardzo klimatyczna.

Plaża Kalamitsi

Na plażę Kalamitsi jest dosyć ciężko trafić. Z tego powodu odwiedza ją niewiele osób. Jest to zatem świetne miejsce dla osób, które lubią przebywać z dala od tłumów.

Plaża Kathisma

Plaża Kathisma jest kamienisto-żwirkowa, a z pobliskiego klifu startują paralotniarze, których można obserwować z plaży.

Plaża Egremni

Plaża Egremni przez wiele osób uważana jest za najpiękniejszą plażę na wyspie. Niestety w 2015 r. została zniszczona w wyniku trzęsienia ziemi, a wejście na nią zostało zablokowane. Podobno kursują w to miejsce łodzie, a także są przesłanki, że wkrótce zostanie odbudowane wejście od strony lądowej.

Plaża Agios Ioannis

Plaża Agios Ioannis jest długa, szeroka, a niektóre ze znajdujących się przy niej starych wiatraków przerobiono na knajpy.

Plaża Gialos

Plaża Gialos jest żwirkowa, a tuż obok niej znajduje się mniej popularna plaża, na której można znaleźć więcej przestrzeni bez turystów.

Plaża Agios Nikitas

Przy plaży Agios Nikitas zlokalizowane są formacje skalne. W sezonie bywa zatłoczona, ale można wtedy wybrać się na Ligos Ammos, czyli plażę sąsiednią.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.