Atrakcje w Madrycie

Atrakcje w Madrycie

Plaza de Cibeles

Na placu Plaza de Cibeles znajduje się fontanna Fuente de Cibeles z posągiem Kybele, czyli bogini płodności. W pobliżu znajdują się także dwa pałace: Palacio de Comunicaciones oraz Palacio de Linares.

Santiago Bernabeu i Vicente Calderon

To dwa stadiony piłki nożnej znajdujące się w Madrycie. Sentiago Bernabeu chętnie odwiedzi każdy miłośnik Realu Madryt, z kolei na Vicente Calderon swoje mecze odgrywają piłkarze Atletico.

Świątynia Debod

Świątynię podarował Hiszpanii rząd Egiptu. Jest to w 100% egipska budowla.

Casa de Campo

To duzy teren o charakterze rekreacyjnym. Można w nim znaleźć miejskie zoo, staw oraz park rozrywki Parque de Atracciones de Madrid z karuzelami oraz parkiem linowym.

Plaza Mayor

Jest to jeden z najsłynniejszych placów Madrytu. W niedziele organizowany jest w tym miejscu targ na którym kupić można m.in. znaczki pocztowe oraz stare czasopisma.

Real Jardín Botánico

Są to Królewskie Ogrody Botaniczne. Jego górna część jest w stylu romantycznym, reszta ogrodu jest w stylu neoklasycznym.

Muzea

Do najpopularniejszych muzeów zaliczają się te, które znajdują się przy bulwarze Paseo del Prado: Thyssen-Bornemisza, Reina Sofia oraz Prado. Wszystkie trzy znajdują się na planie trójkąta. Można w nich znaleźć dzieła takich artystów, jak: Picasso, Monet, Van Gogh czy Dali.

Las Ventas

To największa arena korridy w całej Hiszpanii, a także trzecia pod względem wielkości na całym świecie. W tym miejscu znajduje się także muzeum korridy.

Teleférico de Madrid

To kolejka na trasie Parque del Oeste – Casa de Campo. Podczas podróży można podziwiać scenerię Madrytu.

Parque Warner Madrid

To park rozrywki poświęcony bajkom z wytwórni Warner Bros. Znajduje się w nim m.in. najdłuższy na świecie drewniany rollercoaster.

Park Retiro

To piękny, duży park w samym centrum Madrytu. Znajdują się w nim m.in. dwa pawilony (Palacio de Velázquez oraz Palacio de Cristal) oraz staw.

Pałac Królewski w Madrycie

Pałac Królewski w Madrycie jest największym Pałacem w Zachodniej Europie, a także jednym z największych na świecie. Na co dzień nie jest on zamieszkiwany przez hiszpańską rodzinę królewską, pomimo że jest jej oficjalną rezydencją. Pałac wykorzystywany jest natomiast do oficjalnych ceremonii. W pierwszą środę miesiąca między 12:00, a 13:00 ma miejsce uroczysta zmiana warty honorowej przy Sali Tronowej.

Madrid Snow Zone

Madrit Snow Zone jest jedynym w Madrycie oraz jednym z największych na świecie krytych parków śnieżnych.

Puerta de Alcalá

To dawna brama wskazująca drogę do miasta. Obecnie traktowana jest jako pomnik – jedno z najważniejszych dóbr kulturowych Hiszpanii.

Puerta del Sol

Puerta del Sol jest głównym placem w Madrycie. W jego centrum znajduje się posąg niedźwiedzia, nawiązujący do herbu miasta. Sam plac ma owalny kształt i otaczają go zabytkowe budynki.

Plaza de la Villa

To najstarszy, a zarazem jeden z najpiękniejszych placów w Madrycie.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.