Atrakcje na Majorce

Atrakcje na Majorce

Katedra La Seu

Katedrę La Seu uznaje się za jedną z najpiękniejszych świątyń gotyckich w Europie. Dokładnie informacje o Katedrze można znaleźć w Muzeum Katedralnym.

Muzeum Majorki

Muzeum Majorki znajduje się w XVI wiecznym pałacu. Posiada ono największą ekspozycję na Balearach takich eksponatów, jak: biżuteria, symbole religijne, wyroby ceramiczne oraz garncarskie.

Paseo Maritimo

To 4-kilometrowa promenada w Palma de Mallorca. Ciągnie się wzdłuż portu i znajduje się przy niej wiele restauracji, hoteli i barów. W nocy miejsce to tętni życiem.

Pueblo Espanol

Pueblo Espanol jest trzecią co do wielkości repliką hiszpańskiej wioski. Zobaczyć w niej można domy oraz place reprezentujące różne style architektoniczne z przestrzeni wieków.

Es Baluard

Jest to galeria sztuki, posiadająca w swojej kolekcji m.in. dzieła Picasso, Barceló i Miró. To najpopularniejsze tego typu miejsce na wyspie.

Park Narodowy Cabrera

Park znajduje się na wyspie oddalonej o 20 km od Majorki. Jest to jedyny Park Narodowy w całym archipelagu. Dostać się do niego można statkiem po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca. Obecnie teren Parku zdominowany jest przez dziką naturę i zamieszkują go jedynie zwierzęta. Jedynym śladem pozostawionym w tym miejscu przez człowieka jest zamek.

Hidropark Alcúdia

Jest to park wodny z atrakcjami zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Pollensa

Pollensa to miasto wyróżniające się swoim sakralnym charakterem. Do takich atrakcji zaliczają się m.in. wzgórze El Calvaria na którym znajdują się stacje drogi krzyżowej, świątynia Oratori, a także klasztor Puig de Maria, w którym znajduje się Muzeum Miejskie.

Parc Natural de S’albufera

Jest to największy w archipelagu obszar mokradeł, który zamieszkują liczne gatunki, m.in. konie Camargue.

Soller

Soller jest miastem, którego centralnym punktem jest Plac Konstytucji i znajdujący się przy nim kościołem św. Bartłomieja. Warto również odwiedzić Pałac can Prunera z Muzeum Sztuki Modernistycznej. Z Palma de Mallorca do Soller można dojechać zabytkowym, drewnianym pociągiem.

Jaskinie Coves del Drach

To blisko 2,5 km sieć tuneli i grot prowadzących do podziemnego jeziora przy którym można wysłuchać krótkiego koncertu muzyki klasycznej. Możliwy jest także rejs po jeziorze.

Deia

Deia jesy klimatycznym miasteczkiem nieopodal Soller. Mieści się na zboczu góry, czemu zawdzięcza piękną scenerię. Do jego atrakcji zaliczają się m.in. kościół Sao San Joan Baptista (z Muzeum Parafialnym) oraz Muzeum Archeologiczne.

Palma de Mallorca

Jest to stolica wyspy, w której warto przede wszystkim zwiedzić piękną starówkę. W mieście znajdują się też urocze zabytki oraz plaże.

La Rambla

La Rambla jest bulwarem znajdującym się w dawnym korycie rzeki. Obecnie znajduje się tam mnóstwo sprzedawców kwiatów. Miejsce tętni życiem.

Pałac Królewski La Almudaina

Pałac Królewski jest jednym z najstarszych budynków w mieście. Turyści mogą zwiedzać umeblowane komnaty, a także ogrody S’Hort del Rei.

Pałac March

W pałacu znajduje się kolekcja dzieł malarzy oraz rzeźbiarzy, takich, jak More, Rodin czy Dali.

Zamek Castell de Bellver

Zamek ulokowany jest ok 3 km od centrum stolicy. Znajduje się w nim Miejskie Muzeum Historyczne. Poza muzeum, zwiedzić można pomieszczenia zamkowe (sala tronowa, sypialnie). Kształt samego Pałacu jest nietypowy – główna część jest okrągła i otaczają ją 4 wieże wyznaczające kierunki świata.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.