Plaże na Majorce


Plaże na Majorce są piękne i piaszczyste. Na całej wyspie znajduje się ich blisko 200. Poniżej opisane są najpopularniejsze z nich.

Playa de Muro

Ta plaża ciągnie się przez blisko 5 km wybrzeża. Znajdują się przy niej liczne atrakcje turystyczne, m.in. wypożyczalnie sprzętów do sportów wodnych.

Caló des Moro

Na plażę des Moro warto wybrać się wczesnym rankiem, ponieważ w sezonie bywa mocno zatłoczona. Jest nieduża, za to znajduje się w bardzo klimatycznej zatoczce.

Canyamel

To doskonała plaża dla rodzin z dziećmi. Jest nieduża, zaciszna i strzeżona przez ratowników. W jej pobliżu znajdują się bary. Plaża ta otrzymała Błękitną Flagę.

Cala Sa Calobra

To plaża ulokowana pomiędzy dwoma potężnymi klifami. Plaża ta, w przeciwieństwie do większości plaż na Majorce jest żwirkowa. Dojazd na nią jest stosunkowo trudny – trzeba pokonać liczne zakręty i strome podjazdy.

Cala Agulla

Jest to plaża niejednokrotnie odznaczana Błękitną Flagą. W sezonie odwiedza ją tłum turystów, głównie rodzin z dziećmi. Plaża ma ok 500 m długości, a wejście do płytkiej wody jest łagodne. Plaża jest strzeżona.

Cala Varques

Na Cala Varques składa się kilka niedużych plaż. W ich sąsiedztwie znajdują się formacje skalne – groty i jaskinie – co czyni plażę atrakcyjną wśród nurków.

Cala Formentor

To nieduża plaża z pięknymi widokami (m.in. na góry). Nie jest to szczególnie dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. W jej pobliżu znajduje się parking.

Playa de Alcudia

Przy tej 3,5 km plaży ciągnie się promenada z licznymi restauracjami oraz sklepami. Plaża jest doskonała dla rodzin z dziećmi.

Cala Millor

Jest to bardzo popularna plaża przy której znajduje się infrastruktura turystyczna (m.in. wypożyczalnie leżaków, sprzętów wodnych, restauracje itp.).

Es Trenc

To plaża, którą upodobali sobie w szczególności nudyści oraz rodziny z dziećmi. Podzielona jest zatem na dwie części. Przy plaży znajduje się parking oraz bar.

Cala Mondragó

Woda przy tej plaży jest płytka, dlatego nadaje się dla rodzin z dziećmi. W jej pobliżu znajdują się liczne zatoczki, które są dobrym miejscem do nurkowania.

Port de Pollença

Woda przy tej plaży jest bardzo spokojna. W jej okolicy znajdują się bary, przystań oraz restauracje. Można tu m.in. uprawiać kajakarstwo.

Cala Mesquida

To nieduża, urokliwa plaża, wybierana często przez surferów.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.