Majorka


Majorka jest hiszpańską wyspą na Morzu Śródziemnym. Warunki na Majorce sprzyjają żeglowaniu, jednak nie są najlepsze do uprawiania sportów wodnych takich, jak windsurfing czy kitesurfing. Popularnością na wyspie cieszą się jednak pola golfowe oraz jazda konna. Na Majorce nie brakuje również bajecznych krajobrazów oraz imprez do białego rana.

Kiedy warto lecieć na Majorkę?

Najcieplejszymi miesiącami na Majorce są oczywiście miesiące wiosenne (do 22°C), letnie (do 30°C) oraz początek jesieni (do 23°C). Zimą temperatury rzadko spadają jednak poniżej 4°C.

Praktyczne porady dla podróżujących na Majorkę

1. Na Majorce obowiązującą walutą jest euro. Poza gotówką warto zabrać ze sobą kartę Revolut.

2. Warto zakupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne przed wyjazdem, np. na Rankomat.pl.

3. Na Majorkę można podróżować na podstawie samego dowodu osobistego, paszport nie jest wymagany.

4. Na wyspę można dostać się samolotem (bezpośrednie loty są m.in. z Warszawy). Z kolei z Barcelony, Walencji oraz Deni kursują promy.

5. Na Majorce najwygodniej jest poruszać się samochodem. Alternatywą może jednak być zwiedzanie na rowerze, dobrze rozwiniętymi połączeniami autobusowymi lub nieco gorzej rozwiniętymi połączeniami kolejowymi. Wadą zwiedzania samochodem są korki oraz brak miejsc parkingowych w szczycie sezonu.

6. Zgodnie z hiszpańskim prawem, osoby, które nie ukończyły 25 r.ż. muszą zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie przy wynajmowaniu samochodu.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.