Atrakcje w Maroko

Atrakcje w Maroko

Wydmy Erg Chebbi

Wydmy Erg Chebbi znajdują się tuż za wioską Merzouga i ciągną się przez ponad 20 km. Wzniesienia sięgają nawet 150m wysokości. W tym miejscu pięknie i magicznie wyglądają zachody słońca, w związku z tym bardzo popularne są wycieczki w godzinach popołudniowych, tuż przed zachodem słońca, oferujące nocleg i posiłek w osadzie na pustyni i poranny powrót. Poza obejrzeniem zachodu słońca na pustyni można skorzystać z sandboardingu, jazdy na nartach lub zjazdu na sankach.
Pustynię można zwiedzać na wielbłądach lub samochodem 4×4. Należy jednak pamiętać o tym, że każda ingerencja pojazdów mechanicznych ma negatywny wpływ na pustynię i zwyczajnie ją wyniszcza.

Marrakesz

Marrakesz to miasto w głębi lądu, które w pełni oddaje orientalny klimat Maroko. Przed wyjazdem warto zanotować, że centrum miasta nazywa się Medyna. Punktami, które są najpopularniejsze w tym mieście są:

Meczet Kutubijja

Meczet Kutubijja to najpopularniejszy i największy meczet w Marrakeszu. Do środka nie są wpuszczani innowiercy, dlatego turyści mogą podziwiać go tylko z zewnątrz.

Dżemaa El-Fna

Dżemaa El-Fna to tętniący życiem olbrzymi plac, gdzie można spotkać licznych zaklinaczy węży, artystów, suoki a wieczorem działa tam targ gastronomiczny czynny do 24.

Ben Youssef Madrasa

Ben Youssef Madrasa to miejsce dawniej pełniące funkcję islamskiej uczelni.

Muzeum Marrakeszu

Muzeum Marrakeszu to muzeum sztuki, w którym znajdują się ornamenty, fontanny i rzeźbienia. Muzeum znajduje się w centrum Starego Miasta.

Souki

Souki to bazary z rękodziełem – od naczyń przez torebki i biżuterię po dywany. Miejsce, w którym można kupić pamiątki z Maroko. Przy zakupach należy się targować.

Nekropolia Saadytów

Nekropolia Saadytów to dwa mauzolea z pięknymi mozaikami.

Majorelle Garden

Majorelle Garden to nieduży ogród, w którym królują kaktusy, palmy i specyficzna architektura. To w tym ogrodzie zostały rozsypane prochy Yves Saint Laurent.

Le Jardin Secret

Le Jardin Secret to dwa kolorowe ogrody odcięte od zgiełku miasta.

Riady

Riady to stare domy, które zyskały drugie życie i w tej chwili pełnią funkcję hoteli. Ich wnętrza często przypominają pałace.

Wąwóz Dades

Wąwóz dades to malownicze formacje skalne przez które wiodą kręte drogi.

Kanion Todra

Kanion Todra to najpopularniejszy wąwóz wśród turystów. Składają się na niego wysokie i bardzo strome skaliste ściany, a także piękne wioski i roślinność.

Góry Atlas

Góry Atlas to miejsce doskonałe dla miłośników trekkingu. Najpopularniejszym puntem jest najwyższy szczyt w Maroko – Dżabal Tubkal.

Ksar Ajt Bin Haddu

Ksar Ajt Bin Haddu, to ksar któremu szczególnego uroku dodaje fakt, że jest wkomponowany w zbocze góry.

Wodospady Ouzoud

Maroko poza pustyniami, plażami i miastami ma również wodospady, a Ouzoud zalicza się podobno do jednych z najładniejszych. Dojechać można do niego busem z Beni Mallal, z przesiadką w Afourer do busa lub taksówki. Innymi opcjami dojazdu jest autostop lub rower.

Wodospady Immouzzer

Wodospady Immouzzer znajdują się w okolicy turystycznego Agadiru.

Studio filmowe Atlas

Studio filmowe Atlas to miejsce, w którym kręcone były niektóre sceny z popularnych filmów, takich jak: „Gra o Tron”, „Gladiator” oraz „Asetrix i Obelix”. Studio można zwiedzać zawsze, pod warunkiem, że akurat nie ma w nim nagrań. Wejście jest biletowane.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.