Atrakcje na Minorce

Atrakcje na Minorce

Son Catlar, czyli Osada Talajotów

Jest to najlepiej zachowana osada Talajotów w całym archipelagu.

Mahon

Mahon jest stolicą Minorki. Jego cechą charakterystyczną jest największy w całym basenie Morza Śródziemnego naturalny port. Miasto posiada klimatyczną scenerię.

Pałac Oliver

W pałacu tym mieści się multimedialne muzeum przybliżające historię Minorki. Poza wystawą podczas zwiedzania można podziwiać wnętrza pałacu.

Ciutadella

Citadella to klimatyczne miasteczko. Przez wielu uważana jest za najpiękniejsze miasto na wyspie.

Cales Coves

Jest to grupa ponad stu jaskiń, które dawniej były zamieszkiwane przez ludzi. Obecnie jest to miejsce uwielbiane przez nurków.

Plac Hiszpański

Plac Hiszpański jest głównym punktem miasta Mahon. W tym miejscu można zrobić zakupy, zjeść w dobrej restauracji lub po prostu podziwiać architekturę. Wartym uwagi jest m.in. klasztor karmelitów, który wraz z kościołem Església del Carme tworzy kompleks. W klasztorze organizowany jest targ.

Naveta des Tudons

Jest to cmentarzysko, uważane za najlepiej zachowane od czasów prehistorycznych.

Cova des Coloms

To najpopularniejsza na Minorce jaskinia. Znajduje się w klifie Binigaus i jest imponujących rozmiarów (300 m długości, 15 m szerokości oraz 24 m wysokości).

Cova d’en Xoroi

To jaskinia w wysokim klifie w której znajduje się knajpa. Rozciąga się z niej przepiękny widok.

Plac Born

Plac Born jest centrum życia w Ciutadelli. W miejscu tym znajduje się 22 metrowy obelisk Born, ratusz miejski oraz 3 pałace: Torresaura, Salort (dostępny dla zwiedzających) i Vivo.

Parc Natural S’Albufera des Grau

Park jest centralną częścią rezerwatu biosfery. Jego krajobraz jest mocno zróżnicowany. Jest to miejsce, które zamieszkuje wiele gatunków zwierząt. Można go zwiedzać licznymi trasami dla pieszych.

Muzeum Minorki

Muzeum Minorki mieści się w zakonie franciszkańskim pochodzącym z XVIII w. Celem muzeum jest przybliżenie historii wyspy. Można w nim znaleźć m.in. dzieła sztuki, starożytne rzeźby i wiele inny przedmiotów pochodzących z dawnych czasów.

Monte Toro

To najwyższa góra, a także najlepszy punkt widokowy na Minorce.

Katedra Najświętszej Maryi Panny

Katedra znajduje się w Ciutadelli i uważana jest za najlepiej zachowany gotycki budynek sakralny w całej Minorce. Największe wrażenie na odwiedzających robi wnętrze katedry.

Fort de Marlborough

Fort powstał w XVIII w., kiedy to został wykuty w skale i do dziś jest w bardzo dobrym stanie. Zwiedzanie urozmaicają efekty technologiczne przybliżające czasy świetności tego miejsca.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.