Plaże na Minorce


Na Minorce można znaleźć mnóstwo plaż, a każda z nich ma swój wyjątkowy klimat. Większość plaż jest dzika, co oznacza, że nie przy nich infrastruktury turystycznej, a dostanie się na nie często wymaga dojścia pieszo. Warto w związku z tym zaopatrzyć się w prowiant. Oczywiście na wyspie można znaleźć również plaże z zapleczem turystycznym, które mogą okazać się lepszym wyborem dla rodzin z dziećmi.

Cala Macarella i Cala Macarelleta

To dwie klimatyczne i spokojne zatoczki połączone ze sobą szlakiem z którego można podziwiać niesamowite widoki. Na trasę warto założyć wygodne buty.

Cala Trebalúger

To dziewicza plaża uważana za jedno z najspokojniejszych miejsc na wyspie.

Cala Presili

To nieduża, ale piękna plaża znajdująca się w parku narodowym S’Albufera des Grau. Z racji otwartej przestrzeni, plaża narażona jest na silne wiatry.

Cala Pregonda

Dojście na plażę zajmuje ok 30 min. Nie jest zatłoczona, co pozwoliło jej zachować swój dziki charakter. W pobliżu Cala Pregonda nie ma infrastruktury turystycznej.

Cala Galdana

Jest to plaża, która otrzymała Błękitną Flagę. Przez wielu turystów określana jest mianem raju na ziemii.

Cala Morell

To piękna plaża w pobliżu drogich rezydencji.

Cala en Turqueta

To najpopularniejsza plaża na wyspie. Jest nieduża, ale mimo swojego dzikiego charakteru jest wyposażona w infrastrukturę turystyczną. Plażę otaczają klify i las sosnowy.

Cala Pilar

Piasek na plaży ma rdzawy kolor, co tworzy niesamowite wrażenie w połączeniu z otaczającą go zielenią przyrody oraz błękitem wody. Na plażę można się dostać jedynie spacerem (od 20 do 40 min).

Es Grau

Na tej plaży można spotkać sporo lokalsów. W jej okolicy znajdują się wypożyczalnie sprzętów wodnych, bary i knajpy.

Santo Tomas

Santo Tomas jest często wybierana przez rodziny z dziećmi. Woda przy tej plaży jest bardzo płytka.

Cala Son Bou

To najdłuższa, najpopularniejsza oraz najbardziej skomercjalizowana plaża na całej wyspie. Z tego powodu jest najczęściej wybieraną plażą przez rodziny z dziećmi.

Cala Mitjana i Cala Mitjaneta

Przy tych plażach nie ma infrastruktury turystycznej. Znajdują się one w niedużej odległości w stosunku od siebie. Obydwie są otoczone klifami oraz lasem sosnowym.

Punta Prima

To plaża ulokowana w zatoczce, dzięki czemu nie ma przy niej praktycznie fal. Z tego powodu jest często odwiedzana przez rodziny z dziećmi. W jej pobliżu znajdują się bary i knajpy oraz wypożyczalnie sprzętów wodnych (kajaki i rowerki wodne).

Algaiarens o La Vall

To jedna z niewielu plaż na północy wyspy, która będzie doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.