Plaże na Mykonos


Platis Gialos

Platis Gialos to popularna i często zatłoczona plaża z dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, piękną wodą i złocistym piaskiem.

Panormos

Panormos jest piaszczysto-żwirową plażą, otoczoną niedużymi wzniesieniami. Miejsce nie jest szczególnie popularne wśród turystów.

Ornos

Ornos to plaża zlokalizowana niedaleko Chory, posiadająca miękki piasek i rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Paradise

Paradise to plaża przy której znajduje się nie tylko infrastruktura turystyczna, ale także camping. W nocy na plaży organizowane są imprezy.

Super Paradise

Super Paradise Beach to plaża popularna wśród nudystów.

Psarou

Psarou jest plażą na której najprędzej można spotkać osoby z show-biznesu. Jest zlokalizowana w pobliżu drogich hoteli i ma złocisty piasek.

Merchia

Merchia jest plażą żwirkowo-kamienistą na której wieją silne wiatry, a jej infrastruktura nie jest mocno rozwinięta. Zwykle na plaży jest mało ludzi i odwiedzają ją głównie lokalsi.

Agios Sostis

Agios Sostis jest niedużą i kameralną plażą, idealną dla tych, którzy poszukują bardziej dziewiczych plaż.

Ftelia

Ftelia to plaża ze złocistym piaskiem, zwykle niemal pusta. Na plaży wieją silne wiatry, dlatego trzeba się z tym pogodzić lub postarać się wybrać dni z łagodniejszym wiatrem.

Agios Ioannis

Agios Ioannis to plaża z której można zobaczyć wybrzeże wyspy Delos. Ma miękki piasek, ale często można trafić na małą ilość turystów.

Agios Stefanos

Agios Stefanos to plaża zwykle pełna ludzi, jednak można znaleźć tam znaleźć dla siebie miejsce na relaks. W tym miejscu uprawiane są sporty wodne.

Kalo Livadi

Kalo Livadi to plaża na której można spotkać rodziny z dziećmi, głównie lokalsów. Jest duża i ma rozwiniętą infrastrukturę.

Kapari

Z plaży Kapari widać wyspy Delos i Rineja. Jest mała i piaszczysta. Plaża zalicza się do tych bardziej dziewiczych, dlatego warto zaopatrzyć się w prowiant.

Elia

Elia jest plażą piaszczystą doskonałą dla osób lubiących spacery brzegiem morza, ponieważ jest najdłuższa na wyspie. Przy plaży można skorzystać z różnych sportów wodnych.

Kalafati

Kalafati jest plażą żwirową. Z racji odległości od Chory oraz podłoża, plaża jest nieco mniej zatłoczona. Pomimo tego infrastruktura jest przy niej rozwinięta.

Agia Anna

Agia Anna, podobnie jak plaża Kalafati, jest żwirkowa. Również na niej można spotkać mniej odwiedzających, a infrastruktura jest rozwinięta.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.