Atrakcje w Nowym Jorku

Atrakcje w Nowym Jorku

Soho

Soho to miejsce, które powinno przypaść do gustu każdemu miłośnikowi zakupów, a w szczególności butików projektantów oraz znanych luksusowych sklepów. Pierwotnie dzielnica służyła celom przemysłowym, jednak z czasem magazyny i fabryki zostały przekształcone w mieszkania zwane loftami. Dzielnica stała się też popularna wśród artystów. Zabudowa dzielnicy wpisana jest na listę zabytków i cieszy się popularnością wśród fanów architektury oraz sztuki.

Central Park

Central Park to najpopularniejszy park w USA. Ma powierzchnię ponad 340 ha i znajduje się w nim wiele atrakcji. Wejście do parku jest darmowe, jednak trzeba zapłacić za skorzystanie z atrakcji, takich jak przejażdżka bryczką, pływanie łódką, lodowisko, czy też karuzelę dla dzieci lub rowery. Podczas pierwszej wizyty najlepiej poruszać się z mapą. Do najpopularniejszych atrakcji Central Parku zaliczają się:

– Zamek Belvedere – punkt widokowy znajdujący się w centrum parku;

– Conservatory Water – staw, który swoją popularność zawdzięcza m.in. temu, że znajdował się w wielu popularnych filmach;

– Conservatory Gardens – miejsce, w którym można się zrelaksować, wolne od biegaczy oraz rowarzystów. Do ogrodu można wejść przez Bramę Vanderbilt;

– Strawberry Fields – znajduje się tam mozaika z napisem „Imagine” pod którą gromadzą się fani Johna Lennona. Ta część parku była często odwiedzana przez artystę i jego żonę, również w pobliżu muzyk został zastrzelony – przed budynkiem The Dakota. Jest to cicha strefa parku;

– Fontanna Bethesdy – Aleja The Mall, która do niej prowadzi to miejsce odwiedzane kiedyś przez zamożnych nowojorczyków;

– Drzewa wiśniowe (Cherry Blossom Trees) – co prawda najbardziej kojarzą się one z Japonią, ale można znaleźć je również w Central Parku. Drzewa kwitną od kwietnia do maja i wtedy mają największy urok;

– Lodowisko Wollman – czynne od października do wczesnego kwietnia. Można tam znaleźć również szkółkę jazdy na łyżwach, hokej na lodzie, wypożyczalnię łyżew, a także zaplecze imprezowych. W lato miejsce staje się parkiem rozrywki Victorian Gardens;

– ZOO – nieduży (niecałe 3 ha), ale bardzo popularny ogród zoologiczny. Składa się z części głównej oraz części dla dzieci.

Rockefeller Center

Składa się na niego kompleks 19 budynków. W kompleksie znajduje się m.in. Radio City Music Hall, Center Art, a w okresie słynne z wielu filmów lodowisko i świąteczna choinka. Największą popularnością cieszy się jednak taras widokowy Top of the Rock.

Statua Wolności

To nieoficjalny symbol wolności, na którym znajduje się taras widokowy. Statua znajduje się na Liberty Island, na którą można dostać się promem. Aby zobaczyć statuę można wybrać się również na jedne z rejsów promami, które umożliwią zobaczenie pomnika z daleka. Jedną z opcji jest darmowy prom odpływający z Whitehall. Rejs trwa ok 30 min i zapewnia widoki nie tylko na Statuę Wolności, ale także na most Brookliński, dolny Manhattan oraz most Verrazo. Z kolei prom na Liberty Island startuje z Battery Park.

Grand Central Terminal

Grand Central Terminal to popularny dworzec głównie ze względu na położenie i detale architektoniczne. Nowojorczycy często umawiają się pod znajdującym się w holu głównym przy znajdującym się tam zegarze. Poza dworcem znajdują się tam liczne sklepy, m.in. Apple.

Times Square

Times Square swoją popularność zawdzięcza licznym olbrzymim reklamom, restauracjom, kilkudziesięciu teatrom oraz dużej ilości sklepów i ekskluzywnych hoteli, a także corocznym słynnym celebracjom sylwestra.

Fifth Avenue

Fifth Avenue zaliczana jest do najbardziej rozpoznawalnych ulic na świecie i jest główną ulicą Manhattanu. Zdobywa wysokie pozycje w rankingach najdroższych ulic świata.

Broadway

Broadway znajduje się w dzielnicy Manhattan i tworzy go grupa kilkudziesięciu teatrów. Z uwagi na ogromną popularność miejsca, ceny biletów bywają drogie oraz często niedostępne. Dlatego, aby uniknąć niemiłej niespodzianki, warto z dużym wyprzedzeniem zakupić je przez Internet.

Wall Street

Wall Street znane jest przede wszystkim dzięki Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Znajduje się tu również pomnik „Byk z Wall Street”.

Brooklyn

Jest to tzw. „sypialnia” Manhattanu. Dzielnica zamieszkiwana jest głównie przez osoby pracujące na Manhattanie. Dzielnica znana jest również z dużej ilości parków i drzew.

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

To jedno z najpopularniejszych na całym świecie muzeów naturalnych. Każdy, kto oglądał serię filmów „Noc w muzeum” powinien kojarzyć to miejsce, ponieważ to w budynku tego muzeum były nagrania.

Carnegie Hall

Carnegie Gall to sala koncertowa, należąca do najbardziej prestiżowych na świecie.

Madison Square Garden

Jest to miejsce, w którym odbywają się liczne wydarzenia sportowe (rozgrywki koszykówki, hokeja) oraz, boks muzyczne (koncerty).

Flatiron

To nietypowy, trójkątny budynek, określany „żelazkiem” Nowego Jorku.

Metropolitan Opera

Teatr operowy, pierwotnie znajdujący się w budynku przy Broadwayu, jednak w 1966r. został przeniesiony do Centrum Lincolna dla Sztuk Scenicznych, w którym znajdują się także Filharmonia Nowego Jorku, Opera Miasta Nowy Jork oraz Szkoła Muzyczna Juilliarda.

China Town

Dzielnica, którą zamieszkuje głównie narodowość Chińska. Znajduje się tu wiele azjatyckich knajp. Miejsce jest szczególnie warte odwiedzenia podczas chińskich świąt (np. Nowego Roku). Z kolei w Parku Columbus można znaleźć odrobinę zieleni.

Little Italy

To włoska dzielnica Nowego Jorku. Zachęca do odwiedzenia dużą ilością włoskich restauracji i piekarni. We wrześniu odbywa się w niej festiwal San Gennaro.

Empire State Building

Empire State Building to jeden z najwyższych budynków w Nowym Jorku i ikona nie tylko tego miasta, ale i całego USA. W budynku znajdują się powierzchnie biurowe, komercyjne oraz mieszkalne. Oświetlenie budynku dostosowywane jest do okazji/świąt oraz pór roku. Na 86 i 102 piętrze znajdują się tarasy widokowe (górny taras nie posiada okien, dzięki czemu możliwe jest zrobienie ładnych zdjęć nocnej panoramy miasta). Z kolei na 2 i 80 piętrze zlokalizowane są wystawy związane z historią budynku.

1 World Trade Center

Jest jednym z wieżowców wchodzących w skład kompleksu budowanego na miejscu dawnego WTC. Na szczycie budynku (100 piętro) znajduje się taras widokowy 360st, zwany One World Observatory. Również w tym miejscu znajduje się pomnik pamięci ofiar zamachu 11 września.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.