Atrakcje w Paryżu

Atrakcje w Paryżu

Moulin Rouge

W Moulin Rouge powstał kankan (tak, ten taniec). Jest to kabaret w dawnym młynie, który cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród mężczyzn.

Wieża Eiffla

Chyba każdy słyszał o tej ogromnej budowli w Paryżu, która po zmroku rozpala się licznymi światełkami. Warto zobaczyć ją zarówno w dzień, jak i w nocy. Wcześniej należy sprawdzić o której godzinie światełka zaczynają migać, ponieważ robi to jeszcze większe wrażenie. Na Wieży znajduje się restauracja, ale rezerwacji trzeba dokonać z wyprzedzeniem. Na Wieżę na taras widokowy można wejść po schodach lub wjechać windą. Z góry widać panoramę całego miasta.

Luwr

Luwr to dawny pałac królewski, w którym obecnie znajduje się muzeum. Słynie przede wszystkim z dwóch rzeczy: posiadania na ekspozycji Nike z Samotraki i Mona Lisy oraz ze szklanej piramidy przed budynkiem.

Centrum Pompidou

W centrum Pompidou znajduje się największa na świecie kolekcja sztuki nowoczesnej. Sam budynek też ma niecodzienną formę i wyróżnia się na tle sąsiadującej z nim zabudowy.

Park Asterix

Park nawiązuje do przygód Asterixa i Obelixa, jest podzielony na kilka stref i znajdują się w nim m.in roller coastery.

Pola Elizejskie

Pola Elizejskie to jedna z najdłuższych ulic w Paryżu, przy której znajdują się liczne, drogie butiki, restauracje oraz siedziby największych firm.

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny warto odwiedzić wieczorem, kiedy można podziwiać z niego panoramę Paryża nocą. Bardzo dobrze widać z tego miejsca m.in. rozświetloną Wieżę Eiffla.

Cmentarz Pere Lachaise

Jest to cmentarz na którym pochowany jest m.in. Fryderyk Chopin, Molier oraz Edith Piaf. Cmentarz jest ogromny, a większość nagrobków robi duże wrażenie ze względu na misterne zdobienia.

Panteon

Panteon to dawna świątynia, która pod względem architektury przypomina rzymską świątynię. Jednak w czasie Rewolucji Francuskiej została ona przekształcona w miejsce pochówku, a obecnie pochowana jest w niej m.in. Maria Skłodowska-Curie.

Muzeum d’Orsay

W Muzeum d’Orsay znajduje się największa kolekcja dzieł impresjonistów, a wśród nich są m.in. dzieła Vincenta Van Gogha, Claude’a Moneta oraz Edgara Degasa.

Katedra Notre-Dame

Słynna paryska Katedra Notre-Dame aktualnie jest w trakcie renowacji po pożarze, który miał miejsce w 2019 r. Można oglądać jej gotycką architekturę z zewnątrz, jednak też nie z bliska, ponieważ okoliczne ulice i place również są zamknięte. Wejście do środka prawdopodobnie będzie możliwe dopiero od 2024 r. (są to wstępne plany).

Ogród Luksemburski

Ogród Luksemburski wskazywany jest często jako jeden z najpiękniejszych w Paryżu. W ogrodzie znajduje się duży basen, w którym ludzie puszczają łódki, piękne rzeźby, Fontanna Medyceuszy oraz pałac, w którym aktualnie swoją siedzibę ma senat. Park jest popularny jako miejsce spacerów i pikników.

Opera Garnier

Opera Garnier jest jednym z największych teatrów muzycznych w Europie. W budynku znajduje się 8-tonowy żyrandol, który robi niesamowite wrażenie.

Wzgórze Montmartre

Na wzgórzu Montmartre znajduje się Bazylika Sacre-Coeur. W jej wieży znajduje się największy dzwon w Paryżu. Ze wzgórza rozciąga się przepiękna panorama miasta. Warto wybrać się w to miejsce na zachód słońca.

Park des Buttes Chaumont

Dawniej w Parku des Buttes Chaumont znajdował się kamieniołom. Obecnie znajduje się tam mnóstwo zieleni, egzotyczne drzewa i krzewy, sztuczne jeziorko oraz grota z kaskadą wodną. Co więcej, w parku znajduje się plac zabaw, teatr oraz restauracje.

Wersal

Wersal znajduje się ok 40 km od Paryża. Został wpisany na listę UNESCO. Cały teren Wersalu obejmuje 787 ha i znajdują się na nim Pałac Narodowy, rezydencja królewska oraz Muzeum Historyczne.

Disneyland

Disneyland znajduje się pod miastem i można dojechać do niego pociągiem. Zajmuje powierzchnię 83 ha i podzielony jest na dwie części: Disneyland Park i Walt Disney Studio. Znajdują się w nim kolejki oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych, bajkowe sklepy i restauracje. Na zakończenie dnia mają miejsce iluminacje obejmujące m.in. pokaz sztucznych ogni.

Pałac Inwalidów

Najpopularniejszą częścią Hotelu Inwalidów jest muzeum Napoleona I, które zostało zbudowane w taki sposób, by odzwierciedlało potęgę imperatora.

Wieża Montparnasse

Na 56 piętrze wieży znajduje się platforma widokowa z restauracją, z kolei na 59 piętrze znajduje się taras widokowy. Wieża Montparnasse jest drugim najwyższym budynkiem w Paryżu, tuż po Wieży Eiffla.

Stacja F

Stacja F jest największym inkubatorem przedsiębiorczości w Europie, a zwiedzanie jej obejmuje m.in. dawną zajezdnię kolejową, która obecnie jest odnowiona w nowoczesnym stylu.

Ogrody Tuileries

Ogrody Tuileries to jednocześnie największy oraz najstarszy park w mieście. Znajdują się w nich fontanny, baseny, rzeźby, Muzeum Oranżerii oraz galeria sztuki współczesnej Jeu de Paume.

Atelier des Lumières

W Atelier des Lumières mają miejsce multimedialne pokazy obrazu i światła, które zapewniają ciekawe doświadczenia.

Most Aleksandra III

Most Aleksandra III uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Paryżu.

Galeria Lafayette

Galeria Lafayette to galeria handlowa, którą warto odwiedzić szczególnie w okresie świątecznym, kiedy jest pięknie przystrojona świątecznymi dekoracjami. Na jej dachu znajduje się punkt widokowy na panoramę miasta.

Lasek Vincennes

Lasek Vincennes to dobre miejsce na spokojny spacer z dala od miejskiego zgiełku. Pomimo słowa „las” w nazwie, jest to raczej duży park z klimatycznymi alejkami, stawami oraz pięknymi ogrodami kwiatowymi.

Fundacja Louis Vuitton

Fundacja Louis Vuitton znajduje się w nowoczesnym budynku. Jest to muzeum sztuki współczesnej.

Dzielnica La Defense

La Defense to nowoczesna część Paryża, w której znajduje się największe zbiorowisko wieżowców w Europie. Znajdują się tam głównie biurowce, dlatego wieczorami dzielnica pustoszeje.

Kanał św. Marcina

Przy kanale św. Marcina znajdują się knajpki, bary i restauracje, które odwiedzają również miejscowi.

Most Bir-Hakeim

Most Bir-Hakeim słynie przede wszystkim z filmu Incepcja oraz bardzo dobrego widoku na Wieżę Eiffla.

Muzeum Perfum Fragonard

W Muzeum Perfum Fragonard można poznać historię perfum, sposób ich wytwarzania oraz przechowywania.

Balon Generali

W Parku André Citroën znajduje się balon z którego można podziwiać panoramę Paryża.

Park de la Villette

W Parku de la Villette znajduje się centrum kulturalno-naukowe. Wybierając się tam z dziećmi warto zahaczyć o Smoczy Park, w którym znajduje się bardzo duża zjeżdżalnia oraz wiele placów zabaw.

Ściana Miłości

Ściana Miłości znajduje się niedaleko placu Abbesses. Na ścianie znajdują się płytki z napisem „kocham Cię” w różnych językach. Jest to miejsce szczególnie odwiedzanie przez zakochanych.

Katakumby

Paryskie katakumby obejmują blisko dwa kilometry korytarzy, w których znajduje się 6 mln czaszek i kości.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.