Plaże na Sardynii


Sardynia ma wiele pięknych plaż wzdłuż całego wybrzeża. Poniżej opisana jest tylko część z nich.

Plaża La Pelosa

La Pelosa jest bardzo popularną, przez wielu uważaną za najpiękniejszą w całych Włoszech, plażą. Ma ona drobny, biały piasek. Ze względu na popularność, w sezonie plaża jest bardzo tłoczna.

Plaża Poetto

Poetto jest 11-kilometrową plażą, często odwiedzaną przez turystów m.in. ze względu na otaczającą ją infrastrukturę (bary, restauracje, itp.).

Plaża Rosa

Rosa znajduje się na wyspie Budelli. Wyróżnia ją różowy piasek, jednak ze względu na ochronę środowiska zakazane jest plażowanie w tym miejscu. Można ją podziwiać podczas rejsu.

Plaża Cala Brandinchi

Plaża Cala Brandinchi nazywana jest Małym Taiti. Jest to jedna z najczęściej wybieranych przez turystów plaż. Popularna jest również wśród rodziców z dziećmi.

Plaża Cala Goloritze

Cala Goloritze otoczona jest przez skalne ściany. W związku z tym można się na nią dostać poprzez góry lub dopływając łódką.

Plaża Spiaggia del Principe

Spiaggia del Principe jest piaszczystą plażą posiadającą świetne warunki do uprawiania snorkelingu. Przy plaży znajduje się bar.

Plaża Tuerredda

Tuerredda to plaża z dziewiczą naturą i widokiem na wyspę Tuerredda. To plaża, która ma bardzo dobre warunki do uprawiania snorkelingu.

Plaża Scoglio di Peppino

Scoglio di Peppino jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi ze względu na płytką wodę. Plaża jest nieduża, a otaczają ją skałki i drzewa jałowca.

Plaża Berchida

Na plaży Berchida można zobaczyć flamingi. Przy tej plaży można zobaczyć piękne wschody słońca. Plaża jest oczywiście piaszczysta.

Plaża Porto Pino

Przy rozlewiskach w okolicach Porto Pino chodzą flamingi. Woda przy plaży jest płytka i z tego względu wybierana jest ona często przez rodziny z dziećmi. Krajobraz plaży dopełniają wydmy.

Plaża Cala Luna

Cala Luna ma kształt księżyca i znajduje się przy niej jaskinia. Plaża ta jest bardzo popularna wśród turystów, którzy przybywają na nią głównie łódkami. Rejsy startują z Cala Fuili.

Plaża Buggerru

Buggerru znajduje się pomiędzy wysokimi białymi klifami i wśród roślinności. Przy plaży znajdują się ruiny maszyn, a także składy i tunele wykopane przez górników. Woda przy plaży jest płytka.

Plaża Porto Giunco

Na Porto Giunco jest delikatny, biały piasek. Przy plaży znajduje się infrastruktura turystyczna, a otacza ją las piniowy. Znajduje się przy niej rozlewisko przy którym można spotkać flamingi.

Plaża Is Arutas

Is Arutas wyróżnia się nietypowym kształtem ziaren kwarcu, który dodatkowo ma różne kolory.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.