Sardynia


Sardynia jest drugą pod względem wielkości włoską wyspą. Aż przez blisko 300 dni w roku jest słoneczna. Wyspa wyróżnia się wyjątkowymi plażami, spośród których za najpiękniejsze uchodzą plaże przy wybrzeżu Costa Smeralda oraz w okolicach miasteczka Villasimius. Poza niesamowitymi plażami, wyspa oferuje ciekawe formacje skalne, jaskinie i groty, liczne zabytki, a także imprezy. Jest to zatem miejsce, w którym nikt nie powinien się nudzić.

Kiedy warto lecieć na Sardynię?

Na Sardynii najcieplej jest od czerwca do września. W miesiącach tych bywa upalnie, dlatego sprzyjają głównie plażowaniu. Nieco niższe temperatury, lepsze do zwiedzania są w miesiącach sąsiadujących (kwiecień-maj i październik-listopad).

Praktyczne porady dla podróżujących na Sardynię

1. Ponieważ Sardynia należy do Włoch, można podróżować z samym dowodem osobistym. Paszport nie jest wymagany.

2. Bezpośrednie połączenia lotnicze są z Polski do Calgari i Alghero. Na wyspę można dostać się też promem z Włoskich portów, np. z Porto Torres.

3. Do popularnych imprezowych miejscówek zaliczają się: Estasi, Phi Beach, Billionaire.

4. Na wyspie obowiązującą walutą jest euro. Poza gotówką warto zabrać ze sobą kartę Revolut.

5. Przed wyjazdem warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, korzystając np. z Rankomat. Strona ta porównuje oferty różnych ubezpieczycieli, dzięki czemu można wybrać najlepszy dla siebie wariant.

6. Sardynię najlepiej zwiedzać samochodem. Warto na trasę pobrać sobie mapy Google offline, żeby uniknąć niespodzianek w razie utraty zasięgu. Podróżując z dzieckiem warto zabrać ze sobą fotelik samochodowy do samolotu, jeśli planuje się wynajęcie auta na miejscu. Wypożyczalnie doliczają za wynajęcie fotelika dodatkową opłatę.

7. Rezerwując nocleg należy przeczytać dokładnie czy nie są dodane jakieś opłaty dodatkowe (ale obowiązkowe). Na Sardynii popularne jest rozbijanie ceny na wiele składnych, z czego część kosztów obowiązkowych dopisywana jest w ofercie małym druczkiem.

8. Ceny na wyspie są zwykle wyższe niż w Polsce.

9. Między 13, a 19 może być problem ze zjedzeniem na mieście. W tych godzinach obowiązuje sjesta, która w każdym miejscu jest o innej porze.

10. Do rachunków w restauracjach doliczane są coperto (opłata za nakrycie stołu).

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.