Atrakcje na Sycylii

Atrakcje na Sycylii

Wulkan Etna

Aktywny Wulkan Etna dominuje nad wyspą. Można go zwiedzać m.in. kolejką lub wykupioną wycieczką jeepem (opcja jeepem umożliwia dodatkowe zwiedzanie np. jaskiń). Zwiedzając Etnę z przewodnikiem można dojść praktycznie na sam szczyt.

Rezerwat Naturalny Cavagrande del Cassibile

Rezerwat ten rzadko odwiedzany jest przez turystów. Obejmuje on ok 10 km fiume Casibile, czyli jednej z głównych rzek w południowo-wschodniej Sycylii. Na dnie kanionu, którego głębokość sięga miejscami 500 m, płynie właśnie ta rzeka, która tworzy kaskady, jeziorka oraz małe bajorka. Ściany kanionu porastają rośliny.

Palermo

W stolicy Sycylii, Palermo, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Ogrody Botaniczne, Zamek Królewski, Plac Bellini oraz Katakumby Kapucynów (miejsce kontrowersyjne – jest to cmentarzysko bez grobów, ciała były zabalsamowane). Miejscem zasługującym na uwagę jest również Katedra w Monreale, która została wpisana na listę UNESCO.

Savoca

Savoca to mało popularne miasteczko. Wyróżnia się tym, że to właśnie w nim kręcono „Ojca Chrzestnego”.

Syrakuzy

W mieście Syrakuzy znajduje się wiele ciekawych atrakcji, które wynikają z bogatej historii tego miejsca. Na uwagę zasługuje Stare Miasto – Ortygia (otoczone z trzech stron wodą), Park Archeologiczny (są w nim ruiny m.in. teatru greckiego oraz rzymskiego amfiteatru), Plac Katedralny oraz Plac Archimedesa (w tym miejscu znajduje się Źródło Aretuzy). Co więcej w mieście tym znajdują się najstarsze chrześcijańskie katakumby w europie – katakumby św. Jana.

Nekropolia Pantalica

Miejsce to dawniej służyło jako miejsce pochówku. Znajduje się w wąwozie rzek Anapo oraz Calcinara, a zmarłych chowano w otworach w skałach. Aktualnie miejsce to nie jest popularne wśród turystów. Można spotkać tam raczej greków, którzy spacerują po górach lub kąpią się w rzece.

Plantacje Soli

Plantacje soli mogą się kojarzyć z terenami mocno przemysłowymi, tymczasem pomiędzy Trapani oraz Marsalą znajdują się urokliwe baseny z solą, które mienią się różnymi barwami. Dodatkowej urody miejscu dodają usypane górki soli.

Villa Romana del Casale

Villa Romana del Casale to miejsce przede wszystkim dla miłośników mozaik. Jest to willa, w której znajduje się 3,5 tys m2 mozaik przedstawiających różne sceny.

Agrygent

Agrygent jest jednym z najbardziej popularnych parków archeologicznych na wyspie. Został wpisany na listę UNESCO.

Schody Tureckie

Schody Tureckie to biały, wapienny klif na którym znajdują się „półki”. Odwiedzający to miejsce rozkładają na klifie swoje ręczniki i od czasu do czasu wchodzą się schłodzić do wody. Niektórym Schody Tureckie przypominają Pamukkale w Turcji.

Morgantina

Morgantina jest starożytnym miastem, które obecnie jest zapomniane. Zachował się w nim m.in. amfiteatr. Zwykle nie ma tam tłumu turystów.

Wąwóz Alcantara

Wąwóz Alcantara jest jedną z największych atrakcji geologicznych Sycylii. Tworzą go bazaltowe skały pomiędzy którymi płynie rzeka Alcantara.

Taormina

Taormina to luksusowy kurort, który w sezonie wypełniają turyści. Może poszczycić się prywatnymi plażami, dobrymi hotelami, drogimi butikami oraz piękną starówką.

Noto

Miasto posiada piękne historyczne centrum, a także słynie z katedry do której wiodą długi schody.

Erice

Erice to miasto, które zachowało się do dziś w niemal nienaruszonym stanie. Można zatem w tym miejscu poczuć historyczny klimat.

Ragusa

Ragusa jest miastem podzielonym na dwie części (górna i dolna). Aż 18 miejsc w tym mieście jest wpisane na listę UNESCO.

Cefalu

Cefalu tu jeden z popularniejszych kurortów wyspy. Ze skały La Roca górującej nad miastem rozciąga się piękna panorama Sycylii.

Wyspy Liparyjskie

Wyspy Liparyjskie wpisane są na listę UNESCO. Na archipelag składa się 7 dużych wysp wulkanicznych oraz 10 mniejszych wysepek.

Katania

Katania to miasteczko z wieloma kościołami, katedrami, znajduje się w nim również Klasztor Benedyktynów. Część z projektów w Katanii wykonana była przez Stefana Ittara (Polaka).


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.