Plaże na Sycylii


Rezerwat Zingaro

Rezerwat Zingaro słynie ze swoich dziewiczych plaż, gdzie często można znaleźć niemal puste lub nawet całkowicie puste plaże. Plaże są żwirowe, a wstęp do Rezerwatu jest płatny.

Plaża w Cefalu

Plaża w Cefalu jest doskonała dla rodzin z dziećmi. Ma ona kształt półksiężyca, jest piaszczysta i ulokowana jest przy spokojnej, ciepłej wodzie zatoki. W pobliżu znajduje się infrastruktura turystyczna.

San Vito lo Capo

San Vito lo Capo to blisko 3-kilometrowa plaża, jedna z najpopularniejszych na Sycylii. Podłoże ma z delikatnego piasku, a woda przy brzegu jest płytka. Z tego względu jest to miejsce dobre dla rodzin z dziećmi. Przy plaży znajduje się również infrastruktura turystyczna (bary, restauracje itp.).

Plaża Mondello

Plaża Mondello ma złocisty piasek i otoczona jest skałami. Przez wiele osób uważana jest przez za najpiękniejszą w Palermo, a nawet na Sycylii. Przy plaży znajduje się infrastruktura turystyczna.

Plaża Punta Secca

Punta Secca jest piaszczystą, popularną plażą posiadającą infrastrukturę turystyczną.

Marina di Ragusa i Marina di Modica

Plaże te są dobrym miejscem dla miłośników sportów wodnych.

Plaża Isola Bella

Isola Bella znajduje się na wysepce w pobliżu Taormino. Z lądem łączy ją wąska ścieżka, która podczas przypływu przykrywana jest wodą. Aż do 1990 r. wysepka ta była w rękach prywatnych. Dopiero po bankructwie jej ówczesnych właścicieli, Sycylia ją wylicytowała. Obszar wyspy należy do rezerwatu, plaża jest kamienista, ale lubią ją miłośnicy nurkowania.

Plaża Calamosche

Plaża Calamosche jest ulokowana między skałami, dzięki czemu jest kameralna. Odwiedzający to miejsce uprawiają snorkelling.

Plaża Bianche

Plaża Bianche jest świetnym miejscem do plażowania z dziećmi. Posiada ona miękki piasek, a w jej pobliżu jest infrastruktura turystyczna.

Plaża Cala Rossa

Przy Cala Rossa nie znajduje się żadna infrastruktura, dlatego warto zabrać ze sobą prowiant. Jest ona ulokowana na wyspie Favignana, ma kamieniste podłoże, a dostać się na nią można wodolotem.

Plaża Torre Salsa

Plaża ta otoczona jest rezerwatem przyrody, ma piaszczyste podłoże i jest niemal zapomniana przez turystów. Można na niej spotkać żółwie caretta caretta. Spacerując po Torre Salsa należy być ostrożnym ze względu na to, że żółwie te składają tam swoje jaja. Miłośnicy nurkowania mogą polubić to miejsce, ponieważ ze względu na występujące tam prądy morskie, które wpływają na obecność w tym miejscu ryb niemal z całego Morza Śródziemnego.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.