Teneryfa


Teneryfa to największa wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich.
Wyspa ta jest zróżnicowana pod względem klimatycznym oraz rozrywkowym. Cieplejszy i mniej wilgotny klimat oraz piaszczyste plaże i wielkie kurorty znajdują się w południowej części wyspy. Z kolei północna część jest trochę chłodniejsza, i nieco bardziej deszczowa. W tej części wyspy znajduje się więcej zieleni i wiele kameralnych wiosek. Centrum wyspy ma krajobraz górski.

Kiedy warto lecieć na Teneryfę?

To, kiedy warto odwiedzić Teneryfę zależy głównie od preferencji danej osoby. Ponieważ wyspa znajduje się w klimacie subtropikalnym, można ją zwiedzać w przyjemnych temperaturach przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym średnia temperatura wynosi ok 20°C i istnieje większe ryzyko pojawienia się deszczu. Zatem jest to okres, który docenią osoby nieprzedające za upałami. Wtedy też wyspa jest mniej zatłoczona przez turystów. Wiosną jest cieplej, jednak nadal nie jest tłoczno, dlatego jest to dobry czas dla osób, które chcą zaczerpnąć trochę słońca i relaksu jeszcze przed szczytem sezonu, który przepada na miesiące letnie. W okresie czerwiec-wrzesień temperatury są wysokie, jednak rzadko przekraczają 30°C. Są to bardzo słoneczne miesiące.

Porady dla podróżujących na Teneryfę

1. Warto kupić wcześniej przez Internet bilety na atrakcje turystyczne, będąc na miejscu można przeżyć niemiłą niespodziankę w postaci braku biletów.

2. Najlepszym sposobem na zwiedzanie Teneryfy jest wynajęcie samochodu, ale komunikacja miejska również funkcjonuje na wyspie. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem hiszpańskim osoby poniżej 25 r.ż. ponoszą dodatkowe koszty związane z wynajęciem samochodu (zasady te opisane są w regulaminie wynajmu wypożyczalni).

3. Na Wyspach Kanaryjskich zdarzają się miejsca, gdzie zasięg jest bardzo słaby lub nie ma go w ogóle, dlatego warto pobrać mapy offline, np. z Google Maps.

4. Bezpiecznym rozwiązaniem płatniczym jest karta walutowa Revolut. Obowiązującą walutą na Teneryfie jest Euro.

5. Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.