Atrakcje w Wiedniu

Atrakcje w Wiedniu

Belweder

Belweder to barokowy pałac, w którym znajduje się imponująca kolekcja dzieł sztuki. Otaczają go piękne ogrody, które można zwiedzać bezpłatnie.

Katedra św. Szczepana

Katedra św. Szczepana jest jedną z najważniejszych gotyckich budowli w całej Austrii. Wieża Katedry uznawana jest za jeden z najlepszych punktów widokowych na miasto.

Muzeum Historii Naturalnej

Jest to jedno z popularniejszych muzeów w Wiedniu. Swoją popularność zawdzięcza wystawie poświęconej przyrodzie. Znajdują się w nim m.in. najstarsze na świecie meteoryty czy też dinozaury. Co więcej, na dachu muzeum zlokalizowany jest punt widokowy.

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus jest blokiem mieszkalnym o nietuzinkowej architekturze, która wyróżnia ją spośród otaczających budynków. Co ciekawe, na jego dachu rosną drzewa.

Dzielnica Muzeów MQ Wiedeń

Jest to największy taki teren na świecie. Na powierzchni ok 6000 m² znajdują się m.in.: Muzeum Leopolda, Muzeum Sztuki współczesnej czy też Muzeum dla Dzieci Zoom. Co więcej, w licznych kawiarniach często spotyka się wiele osób, co powoduje, że dzielnica ma niezwykły klimat.

Ratusz

Ratusz w Wiedniu jest jednym z bardziej charakterystycznych budynków w mieście. Zbudowany został w stylu neogotyckim. W jego wnętrzu znajdują się m.in. sala balowa na ok 1500 par. Co najmniej raz w tygodniu można zwiedzać wnętrze budowli.

Kahlenberg

Kahlenberg jest wzgórzem z którego można podziwiać panoramę miasta.

Pałac Schönbrunn

Pałac służył za letnią rezydencję rodu Habsburgów. Wybudowany został w stylu barokowym. Podczas zwiedzania można obejrzeć 45 pomieszczeń w budynku, a także piękne ogrody, Glorietę, Zoo, Palmiarnię, Muzeum Wozowni oraz labirynt.

Setagaya Park

Setagaya Park to miejsce dla miłośników Japonii. Jest to bowiem nieduży, japoński ogród.

Pałac Hofburg

Pałac Hofburg był zimową rezydencją rodu Habsburgów. Obecnie w budynku znajduje się m.in. kilka wystaw, Muzeum Sisi, skarbiec oraz apartamenty cesarskie. Zwiedzanie Pałacu może zająć przynajmniej pół dnia.

Stadtpark

Stadtpark jest jednym z najpopularniejszych parków w mieście, a swoją popularność zawdzięcza głównie złotemu pomnikowi Johanna Straussa.

Historyczne Centrum Miasta (Starówka)

Klimat na Wiedeńskiej Starówce tworzą przede wszystkim urocze kamieniczki. Całe historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO.

Muzeum Historii Sztuki

To muzeum docenią przede wszystkim miłośnicy sztuki. Znajdują się w nim dzieła m.in. Rembrandta.

KrunstHausWien

Jets to budynek o charakterystycznej architekturze, w którym dwa piętra poświęcone są ekspozycji dzieł Hundertwassera. Z kolei na dole znajduje się kawiarnia i sklep.

Donauturm

Donauturm jest wieżą widokową na której szczycie znajduje się również kawiarnia.

Prater

Prater to olbrzymi, popularny park w Wiedniu. Na jego terenie zlokalizowany jest również Park Rozrywki z ponad 250 atrakcjami, wśród których znajduje się między innymi Diabelski Młyn z którego można podziwiać panoramę miasta.

Naschmarkt

Jest to miejsce z licznymi stoiskami i lokalami gastronomicznymi. Można w nim spróbować smakołyków z różnych zakątków świata.

Opera w Wiedniu

Obecnie opera w Wiedniu uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Wszystkie sztuki podpisywane są również po angielsku.

Grinzing

Grinzing jest wzgórzem z widokiem na panoramę miasta. Można tam spróbować lokalnych win.

Wiedeńska Sala Koncertowa

Jest to sala, w której realizowane są najpopularniejsze koncerty noworoczne z Wiednia.


Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.