Wiedeń


Wiedeń, czyli stolica Austrii jest jednym z kierunków, który warto wybrać jako miejsce na city-break. Warto poświęcić ok 3-4 dni na jego poznanie. To też miasto, które może służyć jako przesiadkowe podczas dalszych podróży. Warto jest zatem znać atrakcje, które ma w swojej ofercie.

Kiedy warto lecieć do Wiednia?

Najcieplej w Wiedniu jest w miesiącach letnich. Przyjemne temperatury występują też w okresie późno-wiosennym oraz wczesno-jesiennym. Z kolei zimą zaletą odwiedzin jest jeden z najpiękniejszych w Europie jarmarków świątecznych (w czasie poza pandemią).

Praktyczne porady dla podróżujących do Wiednia

1. Obowiązującą walutą jest euro. Należy być przygotowanym i mieć ze sobą gotówkę (w wielu miejscach nie można płacić kartą). Pomimo tego, poza gotówką warto zabrać ze sobą kartę Revolut.

2. Przed wyjazdem warto zakupić ubezpieczenie podróżne, np. na Rankomat.pl.

3. Bilety do wielu atrakcji można zakupić przez internet. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu, który w innym wypadku trzeba by było spędzić w kolejkach.

3. W sobotę wszystkie sklepy są czynne do 18, a w niedzielę są nieczynne.

4. Do Wiednia z Polski można dostać się samolotem, samochodem, pociągiem lub autobusem. Bilety na samolot można znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach.

5. Z lotniska do miasta bez problemu można dostać się pociągiem.

6. W metrze nie ma bramek, jednak są kontrolerzy. Bilety należy kasować przy wejściu do metra w dedykowanych automatach.

7. Wiedeń można zwiedzać pieszo, jednak chcąc przyspieszyć pokonywanie odległości, warto skorzystać z transportu miejskiego. Można przemieszczać się autobusami, metrem lub tramwajami.

8. Chcąc zaoszczędzić na wejściówkach do różnych atrakcji warto rozważyć zakup Vienna Pass. Chociaż z pozoru wydaje się droga, może okazać się, że wejściówki do poszczególnych miejsc zakupowane osobno wyjdą drożej.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.