Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie należą do jednych z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, nie tylko ze względu na pogodę, ale także oferowane atrakcje. Każda z Wysp ma swoje charakterystyczne cechy i odróżnia się od pozostałych. Wspólną zaletą Wysp są doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Wszystkie są bez wątpienia wyjątkowe, a niektórzy wręcz uważają, że ze względu na to zróżnicowanie każdy może znaleźć swoją ulubioną Wyspę, która już na zawsze pozostanie w jego sercu i do której będzie chętnie wracał wspomnieniami…a może nie tylko wspomnieniami.

Pogoda na „Kanarach” dopisuje przez cały rok, jednak temperatury rzadko przekraczają 25°C ze względu na tzw. prąd kanaryjski, który schładza powietrze.

Ponieważ Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, w podróż można wyruszyć zarówno z paszportem, jak i samym dowodem osobistym.

Co wyróżnia poszczególne Wyspy Kanaryjskie?

Teneryfa

Teneryfa to największa, najbardziej zatłoczona oraz zróżnicowana pod względem krajobrazowym i klimatycznym Wyspa Archipelagu. Jest mocno turystyczna, co oznacza, że można na niej znaleźć zarówno wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi (m.in. parków wodnych czy ogrodów zoologicznych), jak i dla osób poszukujących intensywnej rozrywki w postaci imprez. Przy tej masie atrakcji, Wyspie uroku dodają przepiękne krajobrazy. Reasumując – jest to miejsce, w którym każdy powinien znaleźć to, co lubi i czego potrzebuje.

Fuerteventura

Fuerteventura uważana jest za jedną ze spokojniejszych Wysp z archipelagu, nie jest ona tak zatłoczona jak np. Teneryfa. Nawet w szczycie sezonu można się na niej bez problemu wyciszyć. Spacer po plaży czy mieście bez obijania się o tłum turystów nie stanowi żadnego problemu. O każdej porze roku z łatwością można znaleźć miejsca w których nie ma praktycznie ludzi. Krajobraz wyspy jest księżycowy, jednak jej zdecydowanym atutem są piękne i szerokie plaże z wręcz białym piaskiem. Wyspa popularna jest nie tylko wśród miłośników plażowania, ale także przez fanów sportów wodnych oraz kolarstwa górskiego.

Lanzarote

Lanzarote jest idealnym miejscem dla osób, które szukają ciszy i spokoju. Na Wyspie zakazane są budowy wielkich obiektów hotelowych w ramach ochrony przyrody. Wyspa ma wiele wulkanów, skalnych form oraz piaszczystych plaż.

Gran Canaria

Gran Canaria łączy piękne krajobrazy i pełne życia, barwne kurorty turystyczne. Przez wiele osób określana jest jako „kontynent w miniaturze”. Wyspa jest bardzo rozwinięta turystycznie. Poza pięknymi piaszczystymi plażami, oferuje bogatą przyrodę oraz piękną architekturę.

La Gomera

La Gomera to jedna z mniejszych Wysp Archipelagu, bez wątpienia jest jednak warta odwiedzenia. Ze względu na nieduże rozmiary wybierana jest zazwyczaj przez turystów odwiedzających sąsiednią Teneryfę jako wycieczka 1 lub 2 dniowa. Wyspa wyróżnia się piękną, bogatą przyrodą.

El Hierro

El Hierro to dziewicza Wyspa, która nie jest jeszcze szturmowana przez masową turystykę, dzięki czemu przyroda na niej jest naprawdę piękna. To miejsce doskonałe dla osób lubiących eksplorować nowe, dotychczas nie do końca odkryte przez turystów regiony. Władze Wyspy bardzo poważnie podchodzą do ekologii i ochrony środowiska, co również chroni ją przed zniszczeniem przez masową turystykę. Pomimo tego, Wyspa jest dostosowana do zwiedzania – miejsca warte uwagi są dobrze oznaczone na szlakach. 

La Palma

La Palma pomimo całkiem sporych rozmiarów, nie została jeszcze wyeksplorowana przez turystów. Kierunek ten wybierany jest przez nich stosunkowo rzadko. Przyroda jest w tym miejscu bardzo bogata. Uważa się, że Wyspa jest najbardziej stroma na całym świecie, co sprawia, że jest idealnym miejscem dla miłośników wędrówek górskich. Nie należy się tym jednak zrażać, ponieważ ze względu na bardzo dobre przygotowanie szlaków, wiele osób właśnie podczas zwiedzania La Palma odkrywa w sobie zamiłowanie do tego rodzaju wypoczynku i zwiedzania. Jest to świetne miejsce dla osób szukających wyciszenia.

Graciosa i Alegranza

Graciosa i Alegranza to dwie małe Wyspy sąsiadujące z Lanzarote, idealne na jednodniowy wypad. Wyspa Graciosa wyróżnia się urokliwymi i piaszczystymi plażami. Alegranza w przeciwieństwie do Graciosa jest niezamieszkana, a jej główną atrakcją jest wzniesienie Montaña de Alegranza z wulkanicznym kraterem. Na Alegranza można dostać się tylko prywatną łodzią. Obydwie Wyspy nadają się idealnie do uprawiania sportów wodnych.

Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.