Atrakcje na Zakynthos

Atrakcje na Zakynthos

Zatoka Wraku

Zatoka Wraku, czyli plaża Navagio, to najpopularniejszy widok na Zakynthos. Na pięknej plaży, między wysokimi klifami znajduje się wrak statku, który podobno lata temu utknął tam na mieliźnie. Na plażę można się dostać tylko od strony morza, wykupując rejs np. z Porto Vromi. Taras widokowy z którego widać panoramę tego miejsca bywa mocno zatłoczony.

Kampi

Kampi to nieduża wioska w której zachwyca krajobraz klifów. W tym miejscu można oglądać piękne zachody słońca.

Błękitne Jaskinie

Błękitne jaskinie znajdują się na Przylądku Skinari. Miejsce można podziwiać z tarasu widokowego lub wykupując rejs. Warto wybrać mniejszą łódkę, ponieważ można wtedy wpłynąć nawet do mniejszych grot.

Karakonissi

Karakonissi to skalny łuk połączony z lądem. W miejscu tym nie ma piaszczystej plaży, dlatego trzeba znaleźć wygodną skałkę. Jest natomiast zejście do wody wzdłuż stromego zbocza. W pobliżu znajduje się knajpa.

Półwysep Keri

Na półwyspie warto odwiedzić nie tylko miasto Keri, ale także punkt widokowy przy latarni morskiej. Z plaży Limni Keriou organizowane są rejsy do grot oraz na wyspę Marathonissi.

Na półwyspie znajdują się także godne uwagi Wielka oraz Mała Myzithra (dwie skały wystające z morza).

Laganas

Laganas to miasto wybierane głównie przez ludzi poszukujących rozrywki, ponieważ impreza trwa tam od zmierzchu do świtu. Zatokę Laganas upodobały sobie żółwie caretta caretta (olbrzymie żółwie mające do 1,2 m).

Wyspa Cameo i mostek

Wyspa Cameo i mostek, który na nią prowadzi to chyba drugie pod względem popularności miejsce na Zakynthos. Na wyspie znajduje się plaża z ogromnymi białymi chustami. Wstęp na plażę jest płatny, jednak w cenie uwzględniony jest drink lub piwo.

Porto Roxa

Porto Roxa to kolejna piękna zatoczka z przepięknym odcieniem czystej wody. Znajduje się w niej platforma do skakania do wody.

Zakynthos

Miasto Zakynthos jest stolicą wyspy. Warto pospacerować uliczkami i wzdłuż wybrzeża, a także odwiedzić niektóre z takich zabytków, jak: Muzeum Solomos, Muzeum Xenopoulos, Agios Dionyssios, Agios Nikolas, Zamek Wenecki (widać z niego panoramę miasta), Agios Markos czy też Muzeum Sztuki Postbizantyjskiej.


Nie przegap!
Odbierz za darmo listę miejsc, które warto odwiedzić w długie weekendy 2021

Zapisz się do newslettera i sprawdź, gdzie warto polecieć

Invalid email address
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. W każdej chwili możesz się wypisać.

Leave a Reply

Grupa GdzieLecimy

Używamy plików cookies, aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. :)
AkceptujePrivacy Settings

GDPR

  • Polityka prywatności

Polityka prywatności

Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.